ΙΤΑΛΙΑ

Νίκη για Μπιέλα

Η Μπιέλα του Λίνου Χρυσικόπουλου πήρε μία σημαντική και δύσκολη νίκη ενόψει τη συνέχειας στο ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε της Μπολόνια με 83-78.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Μπιέλα, η οποία κατάφερε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Μπολόνια να πάρει το θετικό αποτέλεσμα με 83-78.

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 41-34 και παρότι η Μπολόνια δεν κατάφερε να περάσει από εκείνο το σημείο κι έπειτα στο ματς μπροστά βρισκόταν πάντα κοντά στην Μπιέλα.

Αυτή ήταν η έβδομη νίκη για το συγκρότημα του Λίνου Χρυσικόπουλου παρέμεινε στα... υψηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.

Από τους νικητές ο Κόλεμαν πέτυχε 23 πόντους, ενώ ο Πουλέν πρόσθεσε 19, οδηγώντας την ομάδα τους στο θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην Μπολόνια.