Μπάμπεργκ - Μάλαγα 65-68

Η Μάλαγα επικράτησε εκτός έδρας της Μπάμπεργκ με 68-65, σημειώνοντας την τέταρτη νίκη της στο "Top-16" της Ευρωλίγκας, ενώ η πρωταθλήτρια Γερμανίας δεν έχει πάρει ακόμα θετικό αποτέλεσμα (videos).

Η Μάλαγα σημείωσε την τέταρτη νίκη της στο "Top-16" της Ευρωλίγκας, καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας της Μπάμπεργκ με 68-65.

Οι Γερμανοί προσπάθησαν στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης να επιστρέψουν στο παιχνίδι, όμως δεν κατάφεραν να κάνουν την ολική επαναφορά.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ισπανοί μπήκαν δυνατά και πήραν το προβάδισμα στο σκορ με 16-14, ενώ στη συνέχεια με τον Λούκα Ζόριτς σε πολύ καλή κατάσταση κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμα τους κόντρα στους Γερμανούς, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να βρει τους φιλοξενούμενους στο 38-28.

Στην τρίτη περίοδο, η Μάλαγα, ελέγχοντας πλήρως τον αγώνα αποσπάστηκε με 14 πόντους (55-41). Παρόλα αυτά, η Μπάμπεργκ, η οποία ψάχνει την πρώτη της νίκη στο "Top-16" της Ευρωλίγκας προσπάθησε να κάνει την ολική επαναφορά και να επιστέψει στο παιχνίδι. Ο Φορντ μείωσε σε 62-63, 1:27'' πριν το τέλος. Η Μάλαγα, όμως ήταν πιο ψύχραιμη και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα με 68-65.

Τα δεκάλεπτα: 14-16, 28-38, 41-55, 65-68.

Μπάμπεργκ (Φλέμινγκ): Γκόλσμπερι 5(1), Νάχμπαρ 17(3), Τάντα, Νιούμαν, Φορντ 13, Γιάκομπσεν 4, Μάσεϊ 6(1), Ζιρμπς 5, Ουόλς 5(1).

Μάλαγα (Ρέπεσα): Σίμον, Ουίλιαμς 1, Λίμα 4, Πάνκο 1, Βιδάλ 12(3), Ούρτασουν 15(2), Κάλογουεϊ 5(1), Πέροβιτς, Βάσκεθ 4, Ζόριτς 26, Ντράγκιτς.