EUROCUP

Με το δεξί η Βαλένθια

Η Βαλένθια νίκησε δύσκολα τη Ρίγα για την πρώτη αγωνιστική του LAST-16 του Eurocup με 86-82. Διαβάστε αναλυτικά.

Αρκετές δυσκολίες αντιμετώπισε η Βαλένθια, η οποία επικράτησε εντός έδρας της Ρίγα για την πρώτη αγωνιστική του LAST-16 του Eurocup με 86-82.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ένα πολύ καλό δεύτερο δεκάλεπτο και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 39-45.

Στην τρίτη περίοδο, όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και με επιμέρους σκορ 28-13 πέρασαν μπροστά, φτάνοντας τελικά στο θετικό αποτέλεσμα με 86-82. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο (9/09) με επτά αναμετρήσεις ακόμα.

Χτύπησε στον αυχένα ο Σαν Μιγκέλ

Ο Ροντρίγκο Σαν Μιγκέλ στο δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης χτύπησε στον αυχένα, με αποτέλεσμα οι θεατές στο ματς να "παγώσουν". Ο Ισπανός γκαρντ αφού του τοποθετήθηκε νάρθηκας στον αυχένα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.