Τζάμπολ για το 2018 στις εθνικές κατηγορίες

Τζάμπολ για το 2018 στις εθνικές κατηγορίες

Επιστρέφουν στα παρκέ οι ομάδες, με το ενδιαφέρον να είναι μεγάλο σε όλες τις κατηγορίες. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α1 & Α2 Γυναικών, Β' & Γ' Εθνική Ανδρών.

Τζάμπολ για το 2018 στις εθνικές κατηγορίες. Για την Α1 Γυναικών, ο αήττητος Ολυμπιακός δοκιμάζεται στην έδρα του Πρωτέα Βούλας εν μέσω των αγώνων απέναντι στη Ζιρόνα στη φάση των "16" του EuroCup, ενώ σημαντικές αναμετρήσεις περιλαμβάνει και το πρόγραμμα στη Β' και τη Γ' Εθνική Ανδρών. Δείτε αναλυτικά όλη τη δράση:

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-Νίκη Λευκάδας Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Σακελλαρίου)

Π. Γιαννακόπουλος 14.000 Παναθηναϊκός-Εσπερίδες Κ. Αντωνίου-Ουσταμπασίδης (Λημνιάτης)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Β.-Ολυμπιακός Γρίβα-Γαρινή (Ηπιώτης)

Ν. Σμύρνης 13.00 Πανιώνιος-ΠΑΟΚ Τσάτσης-Κώτσου (Φαλούκας)

Αγ. Δημητρίου 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Φάρος Κερ. Φραγκούλη-Ορφανός Εμμ. (Παππάς)

Δευτέρα 8 Ιανουαρίου

Δ Καλτσάς 18.00 Αθηναϊκός-Ολυμπιακός Β. Φάκαρος-Καρανικόλα Αλ. (Ζώης)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

1ος Όμιλος

Κω 13.00 Ανταγόρας-ΚΑΟ Μελισσίων Αντωνιάδης-Αγγελής

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Ναστούλης-Ρεμουντάκης (Ευστρατίου)

Καμινίων 12.00 Προφήτης Ηλίας-Αγ. Παρασκευή Μελισσάρης-Κούλης (Παπαγιαννόπουλος)

Αγ. Δημητρίου 14.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων Αντωνίου-Τσακιράκη (Σαμαρτζή)

Καλυβίων 18.30 Καλύβια-Άρης Πετρούπολης Σιδέρης-Νερομυλιώτης (Σταματόπουλος)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Ηλιούπολη Αθανασόπουλος-Μαρτινάκος (Ζερβούδης)

2ος Όμιλος

Ν. Ρύσιου 14.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Πιερικός Αρχέλαος Γιαννούλης Αναστ.-Νέδογλου (Βαφειάδης)

Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Ασπίς Ξάνθης Τσάλλας-Αγαλιώτου (Καυχίτσας)

Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Απόλλων Καλ. Σελεβός-Πλατέλα (Ανδρίτσος)

Μίκρας Α 13.30 Ναύαρχος Βότσης-Τιτάνες Δράμας Ιορδανίδης-Κουφούδης (Λαδόπουλος)

Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Πανσερραϊκός Θεοδωρίδης-Χατζηκώστας (Αχταρίδης)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Τοζακίδης)

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

1ος Όμιλος

Κορίνθου 13.00 Κόρινθος-Ιπποκράτης Τσαχάκης-Ορφανός Ι. (Ελένης)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Μαραμής-Πολυχρόνης (Βιδάλης)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Πανελευσινιακός Καλογερόπουλος Φ.-Κονταράτος (Ζερδεβάς)

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Μπούκας-Αναστασίου (Ντίνος)

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Ιωνικός Ν. Νάστου-Ντάνος (Μπορμπαντωνάκης)

Μάνδρας 17.00 ΓΣ Νικηφόρος Μάνδρας-Δάφνη Δαφνίου Στρέμπας-Τσολάκος (Ελευθεριάδης)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Τρίτων Μηλαπίδης-Φασόλης (Πετράκης Μ.)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρ.-Κορωπί Καραβίτης-Παπαφωτίου (Τεφτίκης)

2ος Όμιλος

Σάββατο 6 Ιανουαρίου

Στρατώνι-Χαρίλαος Τρικούπης  67-79

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

Χαλκηδόνας 17.00 Χαλκηδόνα-Γέφυρα Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ι. (Παραλικίδης)

Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Ευρώπη 87 Πευκ. Τζιοπάνος Ν.-Παπαγερίδης (Αστρεινίδης)

Λαγυνών 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Ελίμεια Ταρενίδης Κ.-Σαρακενίδης (Κασαπίδης)

Πεύκων 1700 Μαχητές Δόξας Πεύκων-Τιτάνες Παλαμά Ντούρας-Μπακάλης (Φωτιάδης)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Καβάλα Ζαχαρής-Ξέρας (Μήτσιου)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ασπίς Ξάνθης Καρακάσης-Καρπάνος (Μπέστιας)

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

1ος Όμιλος

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Κεραυνός Αιγίου Λύρας-Αυγερινός (Ζάρκος)

Ν. Ιωνίας 17.00 ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας-ΕΑ Πατρών Χουγιάζος-Μαρίγλη (Κουλούρης)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα 1980-ΚΑΟ Μελισσίων Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης (Γιαλικάρης)

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Απόλλων Σμύρνης Σταθόπουλος-Ασημακάκη (Μάρκου)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Αχαγιά 82 Μπανασάκης-Καρανικόλα Ελ. (Παπαδόπουλος Στ.)

Ακράτας 17.00 Ακράτα-Ολυμπιάδα Λεχ. Νάκας-Λεκατσάς (Κοκορδάτος)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Ένωση Ιλίου Μαντήλας-Τσιμπούρης (Θεοδωρόπουλος)

2ος Όμιλος

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

Εσπέρου 20.30 Έσπερος-Πεντέλη Μαγκουνής-Σπυρόπουλος (Μπουρνάς)

Κλαδισού 15.00 Χανιά-Βούρειος ΑΟΛ Χίου Καλαϊτζάκης-Λαζαρίδης (Πετράκης Ν.)

Νίκαιας 17.00 Άρης Νίκαιας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Πλιάκας-Τηγάνης (Δραμεσιώτης)

Αταλάντης 15.30 Λοκρός-ΟΦΗ Πόντας-Ραχιώτης (Χριστοδούλου Γ.)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχ.-Νίκη Αμαρουσίου Κανελλόπουλος Μ.-Μακρόπουλος (Σταμάτης Φ.)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-ΑΕΕ Παναγίτσας Καλογερόπουλος Λ.-Λελούδας (Γκουντέλιας)

3ος Όμιλος

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-Νίκη Βόλου Φουτζήλας-Πετανίδου (Μιζίκος)

Κέρκυρας 17.00 Φαίακας-Φίλιππος Βέρ. Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Καραλής)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Ίκαροι Τρ. Τσοκόλης-Κουκουλεκίδης (Πλεξίδας)

Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιων.-Εύαθλος Παπανικολάου Γ.-Κοντογιάννης (Πολυχρονίδης)

Περαίας 17.00 Ζέφυρος 02-Αγρίνιο Παζόλης-Γεωργούλης (Δέλλας)

Βικέλας 17.00 ΑΟΚ Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γ. (Κοντόζης)

4ος Όμιλος

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

Αγ. Παύλου 18.00 Κένταυρος Καλ.-Πολύγυρος Καρκαλέτσης-Μαλτέσιος (Θωμόπουλος)

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Αστέρας Σίνδου Παπαδόπουλος Χ.-Τσούλης Β. (Λαδένης)

Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Μαντουλίδης Δημάδης-Εκίζογλου (Γκουρτζελίδης)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Μακεδονικός Γαζέτας-Γρεκός (Παπαδόπουλος Ν.)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Ελευθερούπολη Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Δροσόπουλος)

Καλαμαριάς 18.00 Απόλλων Καλ.-ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Σακελλαρίου)

Ν Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας-Αίας Ευόσμου Καρακώστας-Γκέκας (Γιαβρής)

Photo Credits: Eurokinissi

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Παραλήρημα εφευρέτη: Εγώ διαμέλισα τη δημοσιογράφο αλλά δεν τη σκότωσα

Η σουηδέζα δημοσιογράφος Κιμ Βαλ είχε εξαφανιστεί μετά τη συνέντευξη που πήρε στον δανό εφευρέτη

Ποιος είπε ότι οι Ολυμπιακοί χαίρονται με την κατάσταση στον ΠΑΟ;

Ένας φίλος του Ολυμπιακού παραδέχεται ότι δεν ευχαριστιέται καθόλου πια τις ήττες του αντιπάλου του.

Η αλήθεια πίσω από το πρώτο viral βίντεο των '90s

Αποκαλύφθηκε η πλεκτάνη πίσω από το ξεκαρδιστικό βίντεο με τον κύριο που έσπασε τον υπολογιστή του. Η συνωμοσία που παρέμενε μυστική εδώ και 20 χρόνια

Η πιο άθλια πρόσκληση που θα δεις ποτέ

Κόβουν πίτα και οι 'Μανούλες του Facebook';

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24