ΒΟΛΕΪ

LIVE: Γερμανία-Ελλάδα 3-0

εθνικη ελλαδος

Η εθνική μας ομάδα δίνει το δεύτερο της αγώνα στη φάση των ομίλων του Ευρωπαϊκού της Αγίας Πετρούπολης

Γερμανία-Ελλάδα: 2-0

1ο σετ: 25-17

Μόνο στην αρχή του πρώτου σετ η Εθνική μας κατάφερε να παρακολουθήσει στο σκορ τους Γερμανούς, αλλά στη συνέχεια ένα ξέσπασμα των Γερμανών, έδωσε το πρώτο σετ στα πάντσερ.

2ο σετ: 25-19

Στο δεύτερο σετ η Ελλάδα ήταν βελτιωμένη και είχε τον έλεγχο ως το 15-16, αλλά ένα 5-0 σερί των Γερμανών με απίστευτο σεβίς έφερε το 2-0.

3o σετ:
2-0
Ξεκινάει με 2 πόντους για τους Γερμανούς από Ελληνικά λάθη για το 2-0.

4-2 Ο Γκιούρδας μειώνει σε 3-2 με ωραία επίθεση, και στη συνέχεια καρφώνει ο Σοπς για το μπλοκ άουτ και το 4-2.

4-3 Από λάθος σερβίς.

5-3 Η Ελλάδα χάνει την ευκαιρία να ισοφαρίσει καθώς αφού πρώτα οι διεθνείς μας έβγαλαν την άμυνα, ο Γκιούρδας στη συνέχεια δέχτηκε το μπλοκ (in).

7-3 Γκιούρδας άουτ.

8-3 Πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ με το σκορ στο 8-3 και τους Γερμανούς να δικαιολογούν τον τίτλο του φαβορί που τους ακολουθεί στο φετινό Ευρωπαϊκό.

9-4 Με τον Καρυπίδη να καρφώνει από τα τρία μέτρα.

11-4 Οι Γερμανοί ξεφεύγουν. Τάιμ από τον Λεώνη.

12-4 Άουτ από τον Ρουμελιώτη...

13-8 Ο Καρυπίδης δίνει άλλη μια λύση. Μπλοκ μετά από ώρα για την εθνική μας για το 13-7, με τον Καρυπίδη να κάνει και το 13-8.

14-9 Καρφί από τον Ρουμελιώτη.

16-10 Με μπλοκ του Καρυπίδη.

19-12 Η Γερμανία μετά την εντυπωσιακή νίκη της κόντρα στη Σερβία οδεύει προς τη δεύτερη νίκη της στον όμιλο.

21-12 Οι διεθνείς μας μοιάζουν να τα έχουν παρατήσει.

22-14 Με τον πρώτο πόντο του νεαρού Καραγιάννη.

25-15 Τέλος του αγώνα.