CHAMPIONS LEAGUE ΠΟΛΟ

Ολυμπιακός - Μπαρτσελονέτα: Ο Μουρίκης τραυματίστηκε στο πρόσωπο σε σουτ αντιπάλου και βγήκε απ' την πισίνα με αίματα

Ο αρχηγός του Ολυμπιακού στην ομάδα Πόλο αντρών, Κώστας Μουρίκης
Ο αρχηγός του Ολυμπιακού στην ομάδα Πόλο αντρών, Κώστας Μουρίκης INTIME

Ένα σκίσιμο πάνω από το φρύδι αποκόμισε ο Κώστας Μουρίκης από την 3η περίοδο του αγώνα του Ολυμπιακού με την Μπαρτσελονέτα στους ομίλους του Champions League πόλο.

Ο Κώστας Μουρίκης τραυματίστηκε στο πρόσωπο κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στην Μπαρτσελονέτα για τους ομίλους του Champions League.

Ο Έλληνας διεθνής έπαιζε άμυνα στον Αλμπέρτο Μουνιάριθ στην 3η περίοδο όταν ο Ισπανός σούταρε και με το χέρι του καθώς ισοφάριζε σε 6-6, χτύπησε τον 34χρονο πάνω από το φρύδι.

Το χτύπημα προκάλεσε σκίσιμο και αιμορραγία, με τον Μουρίκη να βγαίνει εκτός πισίνας για να δεχθεί πρώτες βοήθειες. Όταν οι γιατροί του Ολυμπιακού καθάρισαν και κάλυψαν με γάζες το τραύμα, ο Μουρίκης επέστρεψε στον αγώνα χωρίς πρόβλημα.