ΒΟΛΟΣ

Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα: Ο τρίτος τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων πέρασε ως αλλαγή και έκανε την επέμβαση του ματς

Ο Βασίλης Σούλης έγινε το πρόσωπο του αγώνα στο Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα καθώς πέρασε ως αλλαγή στο ματς και σε νεκρό χρόνο έκανε την απόκρουση που χάρισε το διπλό στους φιλοξενούμενους.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έφυγε νικητής από το Πανθεσσαλικό κόντρα στον Βόλο με 2-1 χάρη στον τρίτο τερματοφύλακά του ο οποίος στην εκπνοή της αναμέτρησης πραγματοποίησε μία εξαιρετική επέμβαση και κράτησε το "χρυσό" αποτέλεσμα για την ομάδα του Γρηγορίου.

Συγκεκριμένα στο 62ο λεπτό ο Νάγκι τραυματίστηκε με τον Μιχάλη Γρηγορίου να περνάει στον αγωνιστικό χώρο τον Βασίλη Σούλη. Στο 72' οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Κόντε και ο Σούλης κράτησε το αποτέλεσμα υπέρ της ομάδας του στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έπειτα από σουτ του Μωραϊτή.

Θυμίζουμε πως ο δεύτερος στην ιεραρχία τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα, Βασίλης Αθανασίου είχε τεθεί νοκ-άουτ πριν από την αναμέτρηση με τους Βολιώτες λόγω τραυματισμού.