YOUTH LEAGUE

Ολυμπιακός - Μίλαν: Ο Παπακανέλλος το 2-0 με φοβερή ατομική ενέργεια και εκτέλεση από δύσκολη γωνία

Ο Ολυμπιακός πέτυχε δύο γκολ σε δύο λεπτά στο 2ο ημίχρονο του τελικού του Youth League με αντίπαλο τη Μίλαν χάρη σε πέναλτι του Χρήστου Μουζακίτη και σόλο του Αντώνη Παπακανέλλου.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε δύο γκολ σε δύο λεπτά στον τελικό Youth League με αντίπαλο τη Μίλαν στη Νιόν.

Η αρχή έγινε με πέναλτι που κέρδισε για χέρι μέσω VAR και εκτέλεσε με επιτυχία ο Χρήστος Μουζακίτης στο 60ό λεπτό, επιβραβεύοντας την καλή παρουσία στον αγώνα.

Στην επόμενη επίθεση, ο Αντώνης Παπακανέλλος έκανε σόλο από δεξιά και μέσα από την περιοχή και διαγώνια θέση σούταρε για το 2-0.