ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης κατέκτησε με την Κραϊόβα το Super Cup Ρουμανίας

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης στο ΑΕΚ - Βίντι
Ο Μαρίνος Ουζουνίδης στο ΑΕΚ - Βίντι © 2018 PETROS GIANNAKOURIS / AP IMAGES

Η Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα του Μαρίνου Ουζουνίδη επικράτησε 4-2 της Κλουζ στα πέναλτι (0-0 κανονική διάρκεια) και κατέκτησε το πρώτο Super Cup Ρουμανίας της ιστορίας της.

Μία ακόμη σπουδαία επιτυχία για τον Μαρίνο Ουζουνίδη στη Ρουμανία. Ο τεχνικός της Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα κατέκτησε το Super Cup Ρουμανίας, με την ομάδα του να επικρατεί 4-2 της Κλουζ στα πέναλτι, με την κανονική διάρκεια να λήγει 0-0.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης πριν από δύο μήνες κατέκτησε και το Κύπελλο Ρουμανίας, ενώ το Super Cup είναι το πρώτο στην ιστορία της Κραϊόβα, μεγαλώνοντας ακόμη περισσότερο την επιτυχία του Έλληνα τεχνικού.

Η Κραϊόβα είχε δύο καλές ευκαιρίες πριν απ' τη λήξη του ημιχρόνου, ενώ στο 72ο λεπτό η Κλουζ είχε τη δική της ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Στα πέναλτι η ομάδα του Ουζουνίδη ευστόχησε σε τέσσερα πέναλτι και η Κλουζ σε δύο, με τους Πολ και Ομράνι να μην μπορούν να νικήσουν τον Πιλιατσέλι.