Η φωτογραφία του Ζαγαρίτη με την κούπα της Serie B
![Η φωτογραφία του Ζαγαρίτη με την κούπα της Serie B](https://www.sport24.gr/img/8354/10310749/817000/we480/480/zagaritis.jpg)
Η Πάρμα πανηγυρίζει την άνοδό της στη Serie A και την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Serie B, με τον Βασίλη Ζαγαρίτη να χαίρεται τις στιγμές.
Η Πάρμα επέστρεψε στη Serie A, ενώ μετά και την ισοπαλία (1-1) με την Κρεμονέσε την Κυριακή (5/5) πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας.
Οι ποδοσφαιριστές της Πάρμα σήκωσαν το τρόπαιο, ανάμεσα τους και ο Βασίλης Ζαγαρίτης. Ο 22χρονος αριστερός μπακ πανηγύρισε την επιτυχία της ομάδας του και ανέβασε story στο Instagram φωτογραφία του με την κούπα.
![Η φωτογραφία του Ζαγαρίτη με την κούπα της Serie B](https://www.sport24.gr/img/4848/10310749/817000/o/480/0/zagaritis.jpg)
Το συμβόλαιο του Ζαγαρίτη με την Πάρμα ολοκληρώνεται το προσεχές καλοκαίρι, ενώ φέτος αγωνίστηκε σε 12 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.