LIGUE 1

Μονπελιέ - Μονακό 3-2: Νίκη στις καθυστερήσεις και προσπέραση στη βαθμολογία

Οι παίκτες της Μονπελιέ πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν κόντρα στη Λιόν για τη Ligue 1 2020-2021 στο "Μοσόν", Μονπελιέ | Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2021 © 2021 LAURENT CIPRIANI/ASSOCIATED PRESS

Ένα γκολ του Στέφι Μαβιντίντι στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε στη Μονπελιέ τη νίκη με 3-2 επί της Μονακό στο "Μοσόν" και την έφερε από πάνω στη βαθμολογία της Ligue 1.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με εναλλαγές που κρίθηκε στις καθυστερήσεις, η Μονπελιέ πήρε τη νίκη με 3-2 επί της Μονακό στο "Μοσόν" για την 22η αγωνιστική και την προσπέρασε στο βαθμολογικό πίνακα της Ligue 1.

Ο Στέφι Μαβιντίντι ήταν ο ήρωας των γηπεδούχων, αφού σημείωσε το νικητήριο γκολ στο 90+1' κι ενώ είχε σκοράρει και στο 1ο ημίχρονο. Ο Ελ Γουόλ είχε ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους, που πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, αλλά δεν το κράτησαν. Ο Γουισάμ Μπεν Γεντέρ με το 13ο φετινό τέρμα του στο πρωτάθλημα και ο Βάντερσον στο τέλος ισοφάρισαν, όμως το 2-2 δεν έμελε να είναι το αποτέλεσμα του αγώνα.