ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Κύπρος - Ελλάδα: Οι δύο χαμένες ευκαιρίες των γηπεδούχων με Λοΐζου και Σωτηρίου

PRINT SCREEN

Η Κύπρος έφερε σε εξαιρετικά άβολη θέση την Ελλάδα στο πρώτο μέρος, με τους Λοΐζου και Σωτηρίου να έχουν δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να παραβιάσουν την εστία του Οδυσσέα Βλαχοδήμου.

Η Κύπρος ήταν καλύτερη από την Εθνική Ελλάδας στο πρώτο μέρος και δη από το 15' και μετά και αυτό αποτυπώθηκε όχι μόνο στο γκολ του Τζιωνή στο 18ο λεπτό αλλά από τις δύο εξαιρετικές ευκαιρίες που είχε στο ματς το σύνολο του Τιμούρ Κετσπάγια.

Η πρώτη χάθηκε με το ματς στο 0-0, με τον Λοΐζου να μην καταφέρνει στο 17' να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με αριστερό πλασέ από πλεονεκτική θέση ενώ η δεύτερη καταγράφηκε με το σκορ στο 1-0 για τους γηπεδούχους, όταν ο Βλαχοδήμος σταμάτησε εντυπωσιακά το πλασέ του Σωτηρίου στο 24ο λεπτό.