PREMIER LEAGUE

Φούλαμ - Σαουθάμπτον: Απίθανη ευκαιρία σε κενή εστία από τον Άνταμς

Ο Τσε Άνταμς είχε χρυσή ευκαιρία να σκοράρει κόντρα στην Φούλαμ αλλά την σπατάλησε για την Σαουθάμπτον σε ματς των δύο ομάδων για την Premier League

Ο Τσε Άνταμς είχε χρυσή ευκαιρία να βάλει την Σαουθάμπτον μπροστά στο σκορ απέναντι στην Φούλαμ, όμως την σπατάλησε καθώς απέτυχε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα έχοντας τη μπάλα μπροστά του σε ανυπεράσπιστη εστία (VIDEO).

Το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου στο "Craven Cottage" βρήκε τις Φούλαμ και Σαουθάμπτον να μένουν στο 0-0 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Premier League, με την ομάδα ωστόσο που μπορεί να τα βάλει με την τύχη της για το μηδέν στην επίθεση να είναι η Σαουθάμπτον.

Αιτία η φάση του 27ου λεπτού που θα μπορούσε κάλλιστα να ανοίξει το σκορ αλλά κατάφερε να χάσει ένα γκολ που ήταν φαινομενικά... παιχνιδάκι.

Ο σπεσιαλίστας Γουόρντ-Πράουζ εκτέλεσε το φάουλ και έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι, με τον Τσε Άνταμς να έχει την ευκαιρία να τη σπρώξει στα δίχτυα απέναντι στον εξουδετερωμένο Αρεολά αλλά να κάνει άσχημο υπολογισμό και να αδυνατεί να γράψει το 1-0 για τους άγιους στο 27ο λεπτό.