VIRAL

Euro U21: Δεν μέτρησε ξεκάθαρο γκολ της Ιταλίας κόντρα στη Γαλλία

Euro U21: Δεν μέτρησε ξεκάθαρο γκολ της Ιταλίας
Euro U21: Δεν μέτρησε ξεκάθαρο γκολ της Ιταλίας GLOMEX

Απίστευτη απόφαση των διαιτητών στο Γαλλία - Ιταλία του Euro U21, καθώς δεν μέτρησαν το ξεκάθαρο γκολ ισοφάρισης των Ιταλών.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης Γαλλία - Ιταλία του Euro U21, οι Γάλλοι προηγούνταν με 2-1 και οι ποδοσφαιριστές της Ιταλίας πίεζαν για την ισοφάριση.

Ο Μπελάνοβα κατάφερε να στείλει τη μπάλα προς την εστία στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Η κεφαλιά του, αφού βρήκε στο δοκάρι, στράφηκε προς τα δίχτυα. Παρόλο που ο αμυντικός των Γάλλων, Λουκέμπα, απομάκρυνε, η μπάλα είχε ήδη περάσει πρώτα ολόκληρη τη γραμμή.

Κανένας από τους διαιτητές του αγώνα δεν είδε το ξεκάθαρο γκολ, γεγονός που έκρινε το τελικό αποτέλεσμα, εξαγριώνοντας τους Ιταλούς ποδοσφαιριστές.

Το γκολ έπρεπε να μετρήσει, αλλά στο Euro U21 δεν υπάρχει VAR και οι διαιτητές έμειναν στην αρχική τους απόφαση.