ΑΕΛ - Αστέρας: Οι αφιερώσεις των Μιλοσάβλιεβιτς και Μπαράλες

SUPERLEAGUE / PLAY - OUT / ΛΑΡΙΣΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΤΖΕΚΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Ο Μιλοσάβλιεβιτς αφιέρωσε το γκολ του στους γιατρούς και τους νοσηλευτές, ενώ ο Μπαράλες σήκωσε την φανέλα του για τον Ματίας Ιγκλέσιας, ο οποίος είχε υποβληθεί σε επέμβαση στην κοιλιακή χώρα.

Ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε από την έδρα της ΑΕΛ με σκορ 2-1 για την πρώτη αγωνιστική των playouts της Super League. Τα δύο πρώτα γκολ που σημειώθηκαν είχαν το καθένα μία ξεχωριστή αφιέρωση.

Ο Μιλοσάβλιεβιτς άνοιξε το σκορ για τους βυσσινί στο 42ο λεπτό. Κατά τους πανηγυρισμούς του σήκωσε μία φανέλα, η οποία ήταν αφιερωμένη προς τους γιατρούς και τους νοσηλευτές που έδωσαν και δίνουν μεγάλη μάχη απέναντι στον κορονοϊό. "Ευχαριστούμε τους γιατρούς και τους νοσηλευτές του ΕΟΔΥ" έγραφε συγκεκριμένα η μπλούζα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπαράλες ευστόχησε από τα έντεκα βήματα κάνοντας το 1-1 και ήταν η σειρά του να στείλει ευχές μέσω του τέρματος που πέτυχε. Ο Αργεντινός έδειξε την μπλούζα του Ματίας Ιγκλέσιας, ο οποίος είχε υποβληθεί σε επέμβαση στην κοιλιακή χώρα.