ΑΕΚ - Αστέρας: Η απίστευτη απόκρουση του Τσιντώτα και η αντίδραση του Ιγκλέσιας

O Παναγιώτης Τσιντώτας πέρασε ως αλλαγή στη θέση του τραυματία Βασίλη Μπάρκα στο ΑΕΚ - Αστέρας και πραγματοποίησε μία από τις κορυφαίες επεμβάσεις της σεζόν σε κοντινή κεφαλιά του Λουίς Φερνάντεθ, προκαλώντας το θαυμασμό ακόμα και ου αντιπάλου του, Ματίας Ιγκλέσιας.

Η ΑΕΚ δεν έθελξε με την απόδοσή της, αλλά ήταν αποτελεσματική, επικρατώντας 2-1 του Αστέρα, με τον Μάσιμο Καρέρα να κάνει το 2Χ2 στον πάγκο των "κιτρινόμαυρων".

Ωστόσο, για να έρθει η νίκη χρειάστηκε η εντυπωσιακή επέμβαση του Παναγιώτη Τσιντώτα στο 87ο λεπτό, την ώρα που οι Αρκάδες είχαν μειώσει το σκορ και πίεζαν για την ισοφάριση.

Ο 26χρονος τερματοφύλακας πέρασε ως αλλαγή στο 82' αντί του τραυματία Βασίλη Μπάρκα και πέντε λεπτά αργότερα κράτησε όρθια την ομάδα του, πραγματοποιώντας μία τρομερή εξ επαφής απόκρουση σε κοντινή κεφαλιά του Λουίς Φερνάντεθ.

Μάλιστα, η απίστευτη επέμβαση του Τσιντώτα προκάλεσε την έκπληξη αλλά και τον θαυμασμό του αντιπάλου του, Ματίας Ιγκλέσιας, ο οποίος δεν μπορούσε να πιστέψει στα μάτια του.