ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Λαμία - ΑΕΚ: Με εντυπωσιακό αυτογκόλ το τέταρτο γκολ του "Δικεφάλου"

Η ΑΕΚ δεν πάτησε φρένο ούτε στο δεύτερο μέρος και στο 66' έφτασε στο 4-0 απέναντι στην Λαμία χάρη σε ένα απίστευτο αυτογκόλ που πέτυχε ο Βάντερσον (VIDEO).

Μετά το 2-0 με το οποίο επικράτησε στον πρώτο ημιτελικό, η ΑΕΚ ήταν σαρωτική στη ρεβανς στην Λαμία απέναντι στην τοπική ομάδα και το φινάλε την βρήκε να θριαμβεύει με 4-0 και με συνολικό σκορ 6-0 να παίρνει το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι "κιτρινόμαυροι" στο παιχνίδι, με το κερασάκι στην τούρτα στην πειστική τους εμφάνιση να μπαίνει στο 66ο λεπτό με βοήθεια από πλευράς γηπεδούχων.

Τότε ήταν που ο Χουλτ έκανε ωραία ατομική ενέργεια από τα αριστερά και έβγαλε τη σέντρα στην καρδιά της άμυνας της Λαμίας, με τον Βάντερσον να προσπαθεί να απομακρύνει τη μπάλα για να μην φτάσει αυτή σε κεφάλι κιτρινόμαυρου παίκτη αλλά άθελά του να στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του, αφήνοντας άγαλμα τον Κατσικά.