Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ στην Αγγλία, Ντόρτμουντ - Χόφενχαϊμ στη Γερμανία και Μπριζ - Άντερλεχτ στο Βέλγιο, στα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη.

"Φτωχό" σε ντέρμπι, αλλά γεμάτο αγώνες το μενού ου Σαββατοκύριακου, στα κύρια πρωταθλήματα της Ευρώπης. Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται την Τότεναμ σε ένα από τα πιο θεαματικά παιχνίδια της φετινής σεζόν, που θα μεταδοθεί live από το Σπίτι της 24MEDIA το Σάββατο.

Στη Γερμανία, η Ντόρτμουντ με τον Πέτερ Στέγκερ στον πάγκο υποδέχεται τον βασικό υποψήφιο προπονητή για τη νέα σεζόν, τον Γιούλιαν Νάγκελσμαν με τη Χόφενχαϊμ.

Σημαντικό παιχνίδι και στο Βέλγιο, με την Μπριζ να περιμένει την Άντερλεχτ να στόχο να την πετάξει εκτός μάχης τίτλου.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 18η αγωνιστική

 

Σάββατο

Λέστερ - Κρίσταλ Πάλας (14:30)

Τσέλσι - Σαουθάμπτον (17:00)

Άρσεναλ - Νιούκαστλ

Στόουκ - Γουέστ Χαμ

Μπράιτον - Μπέρνλι

Γουότφορντ - Χάντερσφιλντ

Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ (19:30)

Κυριακή

Γουέστ Μπρομ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (16:15)

Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ (18:00)

Δευτέρα

Έβερτον - Σουόνσι (22:00)

 

 

Primera División - 16η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σεβίλλη - Λεβάντε (22:00)

Σάββατο

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Ρεάλ Σοθιεδάδ (17:15)

Έιμπαρ - Βαλένθια (19:30)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Αλαβές (21:45)

Κυριακή

Ζιρόνα - Χετάφε (13:00)

Θέλτα - Βιγιαρεάλ (17:15)

Λας Πάλμας - Εσπανιόλ (19:30)

Μπαρτσελόνα - Λα Κορούνια (21:45)

Δευτέρα

Λεγανές - Ρεάλ ΑΝΑΒΟΛΗ

Μάλαγα - Μπέτις (22:00)

 

 

Serie A - 17η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ίντερ - Ουντινέζε (16:00)

Τορίνο - Νάπολι (19:00)

Ρόμα - Κάλιαρι (21:45)

Κυριακή

Βερόνα - Μίλαν (13:30)

Μπολόνια - Γιουβέντους (16:00)

Φιορεντίνα - Τζένοα

Κροτόντε - Κιέβο

Σαμπντόρια - Σασουόλο

Μπενεβέντο - ΣΠΑΛ (19:00)

Αταλάντα - Λάτσιο (21:45)

 

 

Bundesliga - 17η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκλάντμπαχ - Αμβούργο (21:30)

Σάββατο

Στουτγκάρδη - Μπάγερν (16:30)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Σάλκε

Βέρντερ - Μάιντς

Άουγκσμπουργκ - Φράιμπουργκ

Ντόρτμουντ - Χόφενχαϊμ (19:30)

Κυριακή

Ανόβερο - Λεβερκούζεν (16:30)

Λειψία - Χέρτα (19:00)

 

 

Ligue 1 - 18η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σεντ Ετιέν - Μονακό (21:45)

Σάββατο

Ρεν - Παρί Σεν Ζερμέν (18:00)

Ντιζόν - Λιλ (21:00)

Μονπελιέ - Μες

Καέν - Γκινγκάμ

Στρασμπούρ - Τουλούζ

Τρουά - Αμιάν

Κυριακή

Ναντ - Ανζέρ (16:00)

Νις - Μπορντό (18:00)

Λιόν - Μαρσέιγ (22:00)

 

 

Eredivisie - 17η αγωνιστική

 

Σάββατο

Χέρενφεν - Μπρέντα (19:30)

Βίλεμ - Τσβόλε

Αϊντχόφεν - Ντεν Χάαχ (20:45)

Τβέντε - Φιτέσε (21:45)

Ρόντα - Φένλο

Κυριακή

Σπάρτα - Φέγενοορντ (13:30)

Άλκμααρ - Άγιαξ (15:30)

Ουτρέχτη - Χεράκλες

Εξέλσιορ - Χρόνινχεν (17:45)

 

 

SüperLig - 16η αγωνιστική

 

Σάββατο

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Κασίμπασα (13:00)

Αλάνιασπορ - Σίβασπορ (15:30)

Τράμπζονσπορ - Μπούρσασπορ (18:30)

Κυριακή

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Αντάλιασπορ (13:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Κάισερισπορ

Μαλάτιασπορ - Γαλατάσαράι (15:30)

Μπεσίκτας - Οσμάνλισπορ (18:30)

Δευτέρα

Φενέρμπαχτσε - Καράμπιουκσπορ (19:00)

Γκιόζτεπε - Κόνιασπορ

 

 

Primeira Liga - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Πάσος Φερέιρα - Μποαβίστα (22:30)

Σάββατο

Φειρένσε - Σετούμπαλ (18:00)

Εστορίλ - Άβες (20:15)

Μπράγκα - Μπελενένσες (22:30)

Κυριακή

Σάβες - Ρίο Άβε (18:00)

Σπόρτινγκ - Πορτιμονένσε (20:00)

Τοντέλα - Μπενφίκα (22:15)

Δευτέρα

Μορεϊρένσε - Γκιμαράες (21:00)

Πόρτο - Μαρίτιμο (23:00)

 

 

Pro League - 19η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μουσκρόν - Οστάνδη (21:30)

 

Σάββατο

Σταντάρ Λιέγης - Γάνδη (19:00)

Κόρτραϊκ - Μέχελεν (21:00)

Όιπεν - Σιντ Τρούιντεν (21:00)

Λόκερεν - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:30)

Κυριακή

Μπριζ - Άντερλεχτ (15:30)

Σαρλερουά - Γκενκ (19:00)

Ζούλτε Βάρχεμ - Άντβερπ (21:00)

 

Κύπρος - 16η αγωνιστική

 

Σάββατο

Άρης - Ανόρθωση (16:00)

Εθνικός Άχνας - Ομόνοια (17:00)

ΑΠΟΕΛ - Νέα Σαλαμίνα (19:00)

Κυριακή

Απόλλων - Ολυμπιακός (16:00)

Δόξα - ΑΕΛ (17:00)

ΑΕΚ - Ερμής (18:00)

Δευτέρα

Αλκή - Πάφος (19:00)

 

 

Scottish Premier League - 19η αγωνιστική

 

Σάββατο

Αμπερντίν - Χιμπέρνιαν (14:30)

Ρέιντζερς - Σεντ Τζόνστοουν (17:00)

Νταντί - Πάρτικ Θισλ

Χάμιλτον - Ρος Κάουντι

Κιλμάρνοκ - Μάδεργουελ

Κυριακή

Χαρτς - Σέλτικ (14:30)

 

 

Photo credits: AP Photo/Dave Thompson

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

8 ακραίες θεραπείες για τη φαλάκρα

Δεν μπορείς να φανταστείς τι κάνουν μερικοί άνθρωποι για να μη χάσουν τα μαλλιά τους.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24