ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Σίλβα έδωσε τη νίκη στη Μίλαν, 1-0 την Μπαρτσελόνα

AC Milan forward Andre Silva, left, celebrates with teammate Hakan Calhanoglu (10) after scoring a goal against FC Barcelona during the second half during an International Champions Cup soccer match in Santa Clara, Calif., Saturday, Aug. 4, 2018. AC Milan won 1-0. (AP Photo/Tony Avelar) AP PHOTO/TONY AVELAR

Η Μίλαν επιβλήθηκε με 1-0 επί της Μπαρτσελόνα σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις ΗΠΑ χάρη σε τέρμα του Αντρέ Σίλβα στο 93'. (VIDEO)

Με νίκη ολοκλήρωσε τα φιλικά της επί Αμερικανικού εδάφους η Μίλαν. Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο επιβλήθηκε με 1-0 επί της Μπαρτσελόνα σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις ΗΠΑ χάρη σε τέρμα του Αντρέ Σίλβα στο 93'.

Οι δύο προπονητής δοκίμασαν αρκετά πράγματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι ενόψει και της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεων για τις δύο ομάδες.

Η Μπαρτσελόνα ήταν ελαφρώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και είχε την ευκαιρία να προηγηθεί με τον Μάλκομ στο 41'. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μίλαν ήταν εκείνη που έγινε πιο απειλητική και τελικά έφτασε στη νίκη.

Στο 93' ο Τσαλχάνογλου έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Κεσέ έστρωσε στον Αντρέ Σίλβα και εκείνος με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Photo credits: AP Photo/Tony Avelar