SUPER LIG

Χασάν: Ντεμπούτο με γκολ στην Αλάνιασπορ

Ο Αχμέντ Χασάν πανηγυρίζει το γκολ στο ντεμπούτο του με την Αλάνιασπορ
Ο Αχμέντ Χασάν πανηγυρίζει το γκολ στο ντεμπούτο του με την Αλάνιασπορ PRINT SCREEN

Ιδανικό ντεμπούτο για τον Αχμέντ Χασάν με την Αλάνιασπορ, ο οποίος μπήκε αλλαγή στο 61' κόντρα στην Ανκαραγκιουτσού και τέσσερα λεπτά αργότερα σκόραρε το πρώτο του γκολ, βοηθώντας την ομάδα του να επικρατήσει με 2-0.

Ο Αχμέντ Χασάν πραγματοποίησε ιδανικό ντεμπούτο στην Αλάνιασπορ το βράδυ της Παρασκευής (9/9), συνδυάζοντας την πρώτη του εμφάνιση με γκολ κόντρα στην Ανκαραγκιουτσού για το τουρκικό πρωτάθλημα.

Ο Αιγύπτιος επιθετικός, που μπήκε αλλαγή στο 61ο λεπτό του αγώνα, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του με κεφαλιά τέσσερα λεπτά αργότερα. Η ομάδα του Τάσου Χατζηγιοβάνη ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1, όμως οι γηπεδούχοι πήραν το τρίποντο, χάρη στο γκολ του Μπεκίρογλου στο 87'.

Υπενθυμίζεται ότι η μετακίνηση του Αχμέντ Χασάν στην Αλάνιασπορ ολοκληρώθηκε και τυπικά την Πέμπτη (8/9), με την τουρκική ομάδα να ανακοινώνει τον δανεισμό του Αιγύπτιου επιθετικού από τον Ολυμπιακό για το επόμενο έτος.