ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Άρσεναλ - Ολυμπιακός: Τα δάκρυα του Σισέ στους πανηγυρισμούς

Ο Παπ Αμπού Σισέ, ο παίκτης που πέτυχε το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού στη μεγάλη πρόκριση επί της Άρσεναλ, δάκρυσε στους πανηγυρισμούς μετά τη λήξη του αγώνα.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε ιστορική νίκη - πρόκριση μέσα στο Emirates επικρατώντας της Άρσεναλ 2-1 και είναι εκείνος που προχωράει στην επόμενη φάση του Europa League.

Οι "ερυθρόλευκοι" αρχικά προηγήθηκαν με τον Σισέ στο 53ο λεπτό και στην παράταση, έπειτα από την ισοφάριση των "κανονιέρηδων", ο Ελ Αραμπί στο 119' πέτυχε το καθοριστικό τέρμα της αναμετρησης.

Αμέσως μετά τη λήξη του παιχνιδιού, κόσμος και παίκτες έγιναν ένα κουβάρι πανηγυρίζοντας την ιστορική πρόκριση. Μάλιστα ο Σισέ φάνηκε να δακρύζει εμφανώς συγκινημένος γι' αυτή τη μεγάλη επιτυχία απέναντι σε μία μεγάλη αγγλική ομάδα.