EUROPA LEAGUE

ΑΕΛ - Άρης 0-1: Το πέναλτι και η εύστοχη εκτέλεση του Ντιγκινί

Ο Κουέστα κράτησε το 0-0 στο 5' και εννιά λεπτά αργότερα ο Ντιγκινί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έβαλε μπροστά τον Άρη στο σκορ. (VIDEOS)

Μόλις στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης ο Άρης πήρε το προβάδισμα κόντρα στην ΑΕ Λεμεσού στη ρεβάνς του 0-0 στο Κλεάνθης Βικελίδης για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που ξεκίνησαν πιο δυνατά στο ματς και έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Χουράδο.

Στο 5ο λεπτό ο παίκτης της ΑΕΛ βγήκε τετ α τετ με τον Κουέστα, αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη κράτησε το 0-0.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Άρης κέρδισε πέναλτι. Ο Μπάσα με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Ιντέγε, ο Βοζίνια τον ανέτρεψε και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Ντιγκινί ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 0-1.