Basket League: Τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας
![Βλάντο Γιάνκοβιτς (δεξιά) και Τόρλιν Φιτζπάτρικ (αριστερά) σε φάση από την αναμέτρηση Ιωνικός - ΑΕΚ για την 1η αγωνιστική της Basket League 2020/21](https://www.sport24.gr/img/6071/9029454/658000/we480/480/ionikos-aek.jpg)
Ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα (24/10) της νέας σεζόν της Basket League, με την ΑΕΚ, το Μεσολόγγι, τον Ηρακλή και το Περιστέρι να μπαίνουν με το δεξί στην πρεμιέρα.
Η πρώτη ημέρα (24/10) του πρωταθλήματος της Basket League ολοκληρώθηκε, με το Μεσολόγγι να παίρνει μία μεγάλη νίκη και μάλιστα την παρθενική του, απέναντι στον Άρη με buzzer beater του Γκριν, την ΑΕΚ να περνά εύκολα από τον Ιωνικό, το Περιστέρι να παίρνει τη νίκη με έναν σούπερ Λουκά Μαυροκεφαλίδη και τέλος τον Ηρακλή να επικρατεί του ΠΑΟΚ και να παραμένει αφεντικό της συμπρωτεύουσας.
Τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας της Basket League (24/10)
Μεσολόγγι - Άρης 73-70
Ιωνικός - ΑΕΚ 68-81
Περιστέρι - Κολοσσός 84-81
Ηρακλής - ΠΑΟΚ 75-57
Photo Credits: Eurokinissi