Ο πανηγυρισμός και τα δάκρυα του Τακουρίδη μετά το μπλοκ στον Σμιτ

Ο Γιάννης Τακουρίδης ξέσπασε μετά το μπλοκ που έκανε στον Γκάβιν Σμιτ το οποίο έδωσε την πρόκριση στον ΠΑΟΚ κόντρα στον Ολυμπιακό. (PHOTOS + VIDEOS)

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου αφού επικράτησε με 3-1 σετ επί του Ολυμπιακού. Το ματς είχε δραματική εξέλιξη με τα δύο τελευταία σετ να κρίνονται στις λεπτομέρειες.

Ο Ολυμπιακός είχε τρεις ευκαιρίες να στείλει το ματς σε τάι μπρέικ, όμως ένας άσος του Σαφράνοβιτς και ένα μπλοκ του Τακουρίδη στον Σμιτ έδωσαν την πρόκριση στον ΠΑΟΚ.

Ο κεντρικός των ασπρόμαυρων πανηγύρισε έξαλλα το μπλοκ του βγάζοντας τη φανέλα του, ενώ στη συνέχεια φάνηκε να δακρύζει βγάζοντας έτσι την ένταση του αγώνα.