Λένε… αντίο στο 2017 οι εθνικές κατηγορίες

Λένε… αντίο στο 2017 οι εθνικές κατηγορίες

Με σημαντικές αναμετρήσεις σε όλα τα μέτωπα λένε "αντίο" στο 2017 οι εθνικές κατηγορίες. Δράση θα έχουμε ξανά στις 07/01/2018, δείτε το σημερινό (17/12) πρόγραμμα σε Α1 και Α2 Γυναικών & B' - Γ' Εθνική Ανδρών.

Εντός έδρας απέναντι στον Αθηναϊκό συνεχίζει ο πρωτοπόρος κι αήττητος Ολυμπιακός τις υποχρεώσεις του στην Α1 Γυναικών, με τον Φάρο Κερατσινίου και τον Πανιώνιο να έχουν εκτός έδρας αποστολές.

Από εκεί και πέρα, στη Β’ Εθνική των Ανδρών, ο Ιωνικός Νικαίας θα προσπαθήσει στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Μανδραϊκό να παραμείνει αήττητος στο Νότο, ενώ στον Βορρά ξεχωρίζει το Χαρίλαος Τρικούπης - Φάρσαλα. Δείτε αναλυτικά τη δράση σε όλες τις Εθνικές κατηγορίες:

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

Π. Γιαννακόπουλος 14.00 Παναθηναϊκός-Παναθλητικός Χατζημάρκος-Καρανικόλα Αλ. (Γολεγού)

Γλυφάδας 14.30 Ολυμπιακός-Αθηναϊκός Πόντας-Λύρας (Ηπιώτης)

Λευκάδας 13.00 Νίκη Λευκάδας-Πρωτέας Β. Καμήτσος-Κρεσταινίτης (Κανελλόπουλος)

Εσπέρου 14.00 Εσπερίδες-Φάρος Κερατσινίου Πολυχρόνης-Φασόλης (Δούκας)

Βόλου 12.00 Ολυμπιακός Β.-Πανιώνιος Θεοδώρου-Λουλουδιάδης (Γκουντέλιας)

ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Παργιανόπουλος-Δολγύρας (Δροσόπουλος)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

1ος Όμιλος

Κοντόπευκου 12.30 Αγ. Παρασκευή-Ανταγόρας Κω Ασλανίδης-Τσακιράκη (Τζουβάρας)

Μελισσίων 14.30 ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΟ Σπόρτιγκ Μαυρέλης-Σκουλαρίκης (Δημητριάδης)

Κλαδισού 12.00 ΟΑ Χανίων-ΑΟ Προφήτη Ηλία Σκανδαλάκης-Ξυλάς (Ευαγγελινός)

Πετρούπολης 15.00 Άρης Πετρούπολης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Αθανασόπουλος-Βελέτζας (Παπαγιαννόπουλος)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΑΣ Καλυβίων Τζίμης-Τούσης (Σαμαρτζή)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ελευθερία Μοσχάτου Δαβιδέλης-Κομιανός (Σταματόπουλος)

2ος Όμιλος

Καλαμαριάς 13.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας (Ανδρίτσος)

Σιδ. Σταθμού 15.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας Καλέσης-Θεοδωρίδης (Παπαπέτρου)

Δ. Κραχτίδης 12.00 Τιτάνες Δράμας-Άρης Θεσσαλονίκης Χρυσάφης-Χατζηκώστας (Στουπίδης)

ΔΑΚ Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Ναύαρχος Βότσης Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Γιαβρής)

Αγ. Θωμά Λάρισας 14.00 Ολύμπια Λάρισας-Σταυρούπολης Μπάρδας-Τσάλας (Μπεκιάρης)

Κ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς Ξάνθης-Ηρακλής Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου (Σαλικίδης)

Β' ΕΘΝΙΚΗ

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

1ος Όμιλος

Κω 17.00 Ιπποκράτης-Παγκράτι Τσακαλογιάννης-Κανελόπουλος

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΚΑΟ Κορίνθου Σταθόπουλος-Μαγκαφάς (Ζερδεβάς)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Β. Θεοδωρόπουλος-Χρηστίδης Ηλ. (Λιμνιάτης)

2ο Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Κορωπί Ζακεστίδης-Τσολάκος (Ζερβούδης)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ηράκλειο Μαντήλας-Ασημακάκη (Ορφανός)

Νίκαιας 18.00 Ιωνικός Ν.-ΓΣ Νικηφόρος Μάνδρας Μαγκουνής-Τεφτίκης Σ. (Βιδάλης)

1ο Δ. Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Μπούκας-Καλογερόπουλος Φ. (Ζώης)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Διαγόρας Δρυοπιδέων Διμπινούδης-Ορφανός Ιορ. (Ντίνος)

2ος Όμιλος

Μεσολογγίου 17.00 Χαρ. Τρικούπης-Φάρσαλα Νάστος-Τσιμπούρης (Πατσαντζόπουλος)

Χαλκηδόνας 17.00 Χαλκηδόνα-Στρατώνι Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Πολυχρονίδης)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Ασπίς Ξ. Παγώνης-Κατωτικίδης (Σακελλαρίου)

Ν. Μουδανιών 17.00 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά Ντούρας-Μπακάλης (Θωμόπουλος)

Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Μαχητές Δόξα Πεύκων Παπαδόπουλος Θ.-Ελευθεριάδης (Βόντζας)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια Τσιαπλής-Παπανικολάου (Γκαρτζονίκας)

Α. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Αγρίνιο Φουτζήλας-Πετανίδου (Μπρίγκος)

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

1ος Όμιλος

Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-Οίαξ Ναυπλίου Χριστινάκης-Κιουλάφας (Παπαδόπουλος Κ.)

ΔΚΓ Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας Ντάνος-Κατσαπρακάκης (Πίγκας)

ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών-Καλαμάτα 1980 Πλιάκας-Τηγάνης (Κοκορδάτος)

Κ. Αχαΐας 17.00 Αχαγιά 82-Γλαύκος  Καρπάνος-Γεράνιος (Κωστής)

ΚΓ Λεχαίου 17.00 Ολυμπιάδα Λεχαίου-ΚΑΠ Καββαδάς-Λαμπίρης (Μαυρατζάς)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Ακράτα Μαραγκάκης-Παπαδημητρόπουλος (Κουλούρης)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Έσπερος ΑΟΠΑ Κουτσοδήμος-Ντάση (Φαλούκας)

2ος Όμιλος

Αγ. Δημητρίου 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Έσπερος Αντωνιάδης-Παπαδόπουλος Χρ. (Πετράκης Μιχ.)

Νέας Πεντέλης 17.00 ΑΕ Πεντέλης-ΑΟΚ Χανιά Μαρινάκης-Μπακετέα (Παππάς)

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Άρης Νίκαιας  Μακρόπουλος-Καραμπητσάκος (Γιαννακουδάκης)

2ο ΓΕΛ Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Λοκρός  Μπανασάκης-Κώτσου (Μπουρνάς)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 ΑΕΕ Παναγίτσας-Ερμής Σχηματαρίου Αργυρούδης-Χριστοδουλάκης (Κάλφα)

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρούπολης-Έσπερος Λαμίας Φάκαρος-Μαρίγλη (Ευστρατίου)

3ος Όμιλος

Μπάρας Τρικάλων 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-Νικόπολη Πρέβεζας Παπαδόπουλος Χ.-Κουκουλεκίδης (Κουσαϊτης)

Ν. Ιωνίας Βόλου 15.00 Νίκη Βόλου-Φαίακας Κέρκυρας Κοϊμτζόγλου-Καρκαλέτσης (Μόρφης Στ.)

Πολυκάστρου Κιλκίς 17.00 Εύαθλος Μακ.-Πρωτέας Γρεβενών Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ. (Ελευθεριάδης)

ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 ΓΕ Αγρινίου-Ιωνικός Ιωνίας Κοτσίρης-Ελ Ανύ (Μπέστιας)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ζέφυρος 02 Λελούδας-Γεωργούλης (Χαραλάμπης)

ΔΑΚ Πτολεμαΐδας 17.00 Πτολεμαΐδα-ΑΟΚ Βέροιας Αγραφιώτης Ιωαν.-Πράττος (Πλεξίδας)

4ος Όμιλος

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Κένταυρος Καλλικράτειας Κοντογιάννης-Λεκατσάς (Αστρεινίδης)

ΔΑΚ Σίνδου 18.00 Αστέρας Σίνδου-Κομοτηνή Παπαγεωργίου-Παπαγερίδης (Φωτιάδης)

ΔΑΚ Ελευθερούπολης 18.00 ΓΣ Ελευθερούπολης-ΠΣ Ευκαρπίας Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Στουπίδης)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΑΕ Κομοτηνής-ΜΕΝΤ Δημάδης-Εκίζογλου (Γκουρτζελίδης)

ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 Αίας Ευόσμου-Απόλλων Καλαμαριάς Γαζέτας-Τσούλης (Μήτσιου)

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Ορφέας Ν. Σκοπού Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης (Τζιοπάνος)

Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου

Πολύγυρου 18.00 ΑΟ Πολυγύρου-ΧΑΝΘ Καρακώστας-Παζώλης (Παπαγεωργίου)

Photo Credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Γιατί το να μένεις σε σχέση παχαίνει

Εργένηδες όλου του κόσμου, μπορείτε να αρχίσετε τα πανηγύρια.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24