Ο Ηρακλής "έσπασε" το αήττητο του Άρη

Ο Ηρακλής πήρε το ντέρμπι με τον Άρη (58-49) και τον "έπιασε" στην κορυφή του Βορείου Ομίλου της Α2 Γυναικών, την ώρα που η Ελευθερία Μοσχάτου διεύρυνε το αήττητο σερί της στον Νότιο Όμιλο.

Τέλος στο αήττητο σερί του Άρη έβαλε ο Ηρακλής, ο οποίος πήρε το ντέρμπι κορυφής στον Βόρειο Όμιλο της Α2 Γυναικών και τον "έπιασε" με πέντε νίκες σε έξι αγώνες. Οι γηπεδούχοι έκαναν έτσι πιο περίπλοκη την κατάσταση, αφού σε απόσταση βολής βρίσκονται πλέον τέσσερις ομάδες μετά το πέρας της 6ης αγωνιστικής. Σε ό,τι αφορά στον Νότιο Όμιλο, η Ελευθερία Μοσχάτου έκανε το "έξι στα έξι" δίχως ιδιαίτερα προβλήματα.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Τιτάνες Δράμας - ΑΕ Πυλαίας 64-55

Πανσερραϊκός - Απόλλων Καλαμαριάς 53-44

Ολύμπια Λάρισας - Πιερικός Αρχέλαος 61-40

Ασπίδα Ξάνθης - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 47-65

Ηρακλής - Άρης 58-49

ΕΟ Σταυρούπολης - Ναύαρχος Βότσης 35-62

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

1) Ηρακλής 11

2) Αρης 11

3) Απόλλων Καλαμαριάς 10

4) Τιτάνες Δράμας 10

5) ΑΕ Πυλαίας 10

6) Πανσερραϊκός 10

7) Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 9

8) Ολύμπια Λάρισας 9

9) Πιερικός Αρχέλαος 8

10) Ναύαρχος Βότσης 8

11) Ασπίδα Ξάνθης 6

12) ΕΟ Σταυρούπολης 6

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Ολύμπια Λάρισας

Πιερικός Αρχέλαος - Πανσερραϊκός

Απόλλων Καλαμαριάς - Τιτάνες Δράμας

Ναύαρχος Βότσης - Ηρακλής

Αρης - Ασπίδα Ξάνθης

ΑΕ Πυλαίας - ΕΟ Σταυρούπολης

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

ΟΑ Χανίων - Σπόρτιγκ 62-66

Αρης Πετρούπολης - Αγία Παρασκευή 86-90 (80-80κ.α.)

ΓΣ Ηλιούπολης - Μελίσσια 65-40

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Ανταγόρας Κω 55-43

Ελευθερία Μοσχάτου - Προφήτης Ηλίας 72-47

ΓΑΣ Καλυβίων - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-54

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

1) Ελευθερία Μοσχάτου 12

2) ΓΑΣ Καλυβίων 10

3) Σπόρτιγκ 10

4) Αγία Παρασκευή 10

5) Μελίσσια 10

6) ΓΣ Ηλιούπολης 9

7) Αρης Πετρούπολης 9

8) ΟΑ Χανίων 8

9) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 7

10) Κρόνος Αγ. Δημητρίου 7

11) Ανταγόρας Κω 7

12) Προφήτης Ηλίας 6

*Σπόρτιγκ και Κρόνος Αγ. Δημητρίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11)

Ανταγόρας Κω - ΓΣ Ηλιούπολης

Μελίσσια - Αρης Πετρούπολης

Αγία Παρασκευή - ΟΑ Χανίων

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ελευθερία Μοσχάτου

Προφήτης Ηλίας - ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Σπόρτιγκ - ΓΑΣ Καλυβίων

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24