ΠΟΛΟ

Ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος

Μάζης (Εθνικός)

Άνετη εκτός έδρας νίκη επί του Πανιωνίου με 9-14, πήρε ο Εθνικός. Με το ίδιο σκορ νίκησε και ο ΠΑΟ την Κέρκυρα

Στους αγώνες του Σαββάτου, ο Εθνικός νίκησε άνετα τον Πανιώνιο, με 14-9 στη Νέα Σμύρνη και ο Παναθηναϊκός με το ίδιο σκορ την Κέρκυρα, γεγονός που του έδωσε την όγδοη θέση στην τελική κατάταξη, αφού υπερτερεί στην ισοβαθμία με τον ένατο ΠΑΟΚ.
Το Παλαιό Φάληρο που κατέλαβε την έκτη θέση, επικράτησε με 11-10 στην έδρα της Γλυφάδας, που καταλαμβάνοντας την ενδέκατη, υποβιβάστηκε. Η Χίος έκλεισε πανηγυρικά την κανονική περίοδο, αφού επικράτησε με 18-7 των Χανίων που τερμάτισαν στην έβδομη θέση του Πρωταθλήματος.

Δέκατη αναδείχθηκε η ΝΕΠ, στη φετινή Α1, με αποτέλεσμα να παραμείνει στην Α1 κατά τη διάρκεια της πρώτης συμμετοχής της, ενώ η Κέρκυρα, αποχαιρέτισε τα μεγάλα σαλόνια τερματίζοντας στην τελευταία θέση

Πανιώνιος-Εθνικός: 9-14
Στο τελευταίο παιχνίδι του στην κανονική διάρκεια της Α1, ο Πανιώνιος, χωρίς τον τραυματία Γιάννη Θωμάκο, δεν μπόρεσε να αντισταθεί στον Εθνικό, που πέρασε νικηφόρα από τη Νέα Σμύρνη.

Ο "Αυτοκράτορας" με ένα επιμέρους σκορ 1-4 στη δεύτερη περίοδο, επέβαλε τον ρυθμό του και πήρε τελικά τη νίκη έχοντας ως κορυφαίο σκόρερ τον Καλακώνα, που είχε 4 γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 1-4, 2-3, 3-3

Τα γκολ των δύο ομάδων:

Πανιώνιος (Λούδης): Μουρίκης 3, Αναστασιάδης, Κουτσιάλης, Τίσιτς, Γκέργκελι, Μπεριστιάνος, Μπουρνάζος

Εθνικός (Βολτυράκης): Καλακώνας 4, Κοκκινάκης 3, Βλοντάκης 3, Μάζης, Χατζηκυριακάκης, Στελάττος, Βουλγαράκης

Χίος-Χανιά: 18-7
Επιβλητική ήταν η Χίος, απέναντι στα Χανιά, τα οποία νίκησε με 18-7 στο "Ιωνικό" κολυμβητήριο. Η ομάδα του Άντριτς έκλεισε ιδανικά την κανονική διάρκεια της Α1 και πλέον προετοιμάζεται για τις μάχες με τη Βουλιαγμένη στην πρώτη φάση των πλέι οφ.

Τα οκτάλεπτα: 6-2, 3-3, 3-1, 6-1

Χίος (Άντριτς): Γιάννης Φουντούλης 4, Ντούλος 3, Πόποβιτς 2, Κανδίογλου 2, Τέττερης 2, Σ. Μιμήδης, Γιώργος Φουντούλης, Ελμισιάν, Μ. Μιμήδης, Μαυρέλος

Χανιά (Μαχαίρας): Κουλιεράκης 4, Πετρόχειλος, Τσακιράκης, Τσοπανίκος

Κέρκυρα-Παναθηναϊκός: 9-14
Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις του στη φετινή Α1 ο Παναθηναϊκός, που επικράτησε με 9-14 στην έδρα της Κέρκυρας, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Δερμιτζάκη που είχε 4 γκολ.

Οι "πράσινοι" δυσκολεύθηκαν μόνο στην πρώτη περίοδο, όταν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 3-2. Από εκεί και μετά επέβαλαν τον ρυθμό τους και "καθάρισαν" το παιχνίδι απέναντι στους "Φαίακες" που θα συνεχίσουν την επόμενη περίοδο στην Α2.

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 0-3, 2-6, 4-3

Κέρκυρα (Μπαϊκοβιτς): Βράνιες 4, Βούκσεβιτς 3, Μίσιτς, Μουσακίτης

Παναθηναϊκός (Λυκούδης): Δερμιτζάκης 4, Τσόκας 3, Καφετζόπουλος 2, Κουντουδιός 2, Κοκκάλας, Γέμελος, Δήμου

Γλυφάδα-Παλαιό Φάληρο: 10-11
Με ήττα αποχαιρέτισε την Α1 η Γλυφάδα, που έχασε με 10-11 από το Παλαιό Φάληρο. Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν με επιτυχημένο τρόπο την κανονική περίοδο και πλέον ετοιμάζονται για τα παιχνίδια με τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της πρώτης φάσης των πλέι οφ.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-4, 2-4, 3-1

Γλυφάδα (Λοράντος): Φαναριώτογλου 3, Γούνας 2, Γιάγκος, Εμμανουηλίδης, Μονιούδης, Κωνσταντόπουλος, Παπαδόπουλος

Παλαιό Φάληρο (Βλάχος): Γενηδουνιάς 3, Κόχειλας 2, Δ. Μητρόπουλος 2, Κόγιανιν 2, Δικαίος, Γαβαλάς