ΠΟΛΟ

Νίκες για Βουλιαγμένη-Ολυμπιακό

Αφρουδάκης

Την πέμπτη θέση της κανονικής περιόδου, εξασφάλισε η Βουλιαγμένη, που νίκησε με 7-5 τον ΠΑΟΚ

Βουλιαγμένη-ΠΑΟΚ: 7-5
Παρά το γεγονός ότι δυσκολεύθηκε ως το τελευταίο οκτάλεπτο, η Βουλιαγμένη επικράτησε με 7-5 του ΠΑΟΚ, στο κολυμβητήριο του Λαιμού.

H ομάδα του Γιάννη Γιαννουρή, θα αντιμετωπίσει στην πρώτη φάση των πλέι οφ, τη Χίο, με μειονέκτημα έδρας σε μία σειρά αγώνων που θα κριθεί στις δύο νίκες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο ΝΟΒ, ξεκίνησε άσχημα και βρέθηκε να χάνει με 0-2, χάρη στα γκολ των Ψύχου και Γκάλιτς, αλλά ισοφάρισε πριν τη λήξη της πρώτης περιόδου σε 2-2 με τους Κατσαούνη και Χατζηδάκη κι από εκεί και μετά ο αγώνας ήταν ντέρμπι.

Στην τελευταία περίοδο, οι δύο ομάδες μπήκαν ισόπαλες 4-4, όμως η Βουλιαγμένη επέβαλε τον ρυθμό της και με ένα επιμέρους σκορ 3-1 (γκολ από τους Καρούντζο, Χατζηδάκη, Κατσαούνη), έφτασε στην τελική επικράτηση.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-1, 0-1, 3-1

Τα γκολ των δύο ομάδων:

Βουλιαγμένη (Γιαννουρής) : Κατσαούνης 4, Χατζηδάκης 2, Καρούντζος

ΠΑΟΚ (Πετρίδης-Ψύχος) : Παυλίδης 2, Ψύχος, Γκάλιτς, Κατρουτζανάκης

Ολυμπιακός-ΝΕΠ: 18-4
Χωρίς να αντιμετωπίσει οποιοδήποτε πρόβλημα, ο Ολυμπιακός, επικράτησε της ΝΕΠ με 18-4 και έκλεισε χωρίς να έχει χάσει βαθμό την κανονική περίοδο της Α1.

Οι "ερυθρόλευκοι", θα αντιμετωπίσουν στους ημιτελικούς των πλέι οφ, τον νικητή του ζευγαριού Πανιώνιος-Παλαιό Φάληρο.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 5-0, 5-0, 5-4

Ολυμπιακός (Πάτερος): Σάντα 4, Ντόσκας 4, Νίκιτς 3, Κόχειλας 2, Κομάντινα 2, Χατζηθεοδώρου, Χρήστος Αφρουδάκης, Θεωδορόπουλος

ΝΕΠ (Τρούμπιτς): Πλατανίτης 2, Σαλπαδήμας, Χάνδανος