ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Δούκας-Θιουδάδ Ρεάλ 21-42

Κιλκίς-Δούκας

Την τρίτη του ήττα σε ισάριθμους αγώνες στο Τσάμπιονς Λιγκ γνώρισε ο Δούκας, αυτή τη φορά από την πρωταθλήτρια Ευρώπης Θιουδάδ Ρεάλ.

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης επικράτησε 42-21 του Δούκα για την τρίτη αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι νταμπλούχοι Ελλάδας... έμειναν μαζί με τους Ισπανούς στα πρώτα τριάντα λεπτά.
Ο ρυθμός των φιλοξενούμενων ανέβηκε στην τέταρτη περίοδο και μαζί και η διαφορά του αγώνα. Γύρω στους 200 θεατές χειροκρότησαν θερμά τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.

Τα δεκάλεπτα: 4-5, 7-12, 11-16 (ημ.), 14-22, 17-32, 21-42

ΔΟΥΚΑΣ (Κρανάκης): Καργάκης 1, Τόμπρος 2, Ζαλώνης, Χατσατουριάν 1, Σταύρου 1, Γεωργιάδης , Ζιβούλοβιτς 5, Γιαννάδης, Ζούγιοβιτς 4, Κλιάιτς, Τσιμούρτος, Λούκασικ 4, Τουούμλα 3, Ζαμπούνης.

ΘΙΟΥΔΑΔ ΡΕΑΛ (Ντουϊσεμπάεφ): Ομπράδος, Λάεν 10, Σέλμαν 3, Φερνάντεθ 7, Πάγιοβιτς, Νταβίθ, Γκαρθία 7, Αμπαλό, Μέτλισιτς 2, Ροντρίγκεθ 3, Μόρος 5.