ΠΟΛΟ

Χαλάρωσε αλλά νίκησε η Βουλιαγμένη

Δουδέσης

Πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό 12-11, η Βουλιαγμένη επιβλήθηκε της Κέρκυρας, για την 16η αγωνιστική

Η ομάδα του Γιάννη Γιαννουρή, αντιμετώπισε προβλήματα στο πρώτο οκτάλεπτο, στο οποίο οι φιλοξενούμενοι με ηγέτη τον Μίσιτς, προηγήθηκαν με 2-3.
Από το ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, όμως, ο ΝΟΒ, πήρε τον έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να αποκτήσει προβάδισμα μέχρι και με 10-4, 6 λεπτά πριν το τέλος.

Σε εκείνο το σημείο, οι παίκτες της Βουλιαγμένης, χαλάρωσαν επικίνδυνα και αυτό είχε ως αποτέλεσμα, η ομάδα του Μπαΐκοβιτς να μειώσει σε 10-8, 3 λεπτά πριν τη λήξη και 11-10 στα 41 δευτερόλεπτα, χωρίς τελικά να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-0, 3-1, 4-7

Τα γκολ των δύο ομάδων:

Βουλιαγμένη (Γιαννουρής): Ευάγγελος Δουδέσης 3, Αφρουδάκης 2, Κατσαούνης 2, Αγγελίδης 2, Σαλπέας, Μιτελούδης, Φρανίτσεβιτς

Κέρκυρα (Μπαΐκοβιτς): Βράνιες 5, Μίσιτς 3, Βούκσεβιτς 2, Παπανελόπουλος

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται το Σάββατο, με το παιχνίδι ανάμεσα στη Χίο και τη Γλυφάδα, που θα διεξαχθεί στις 17:30, στο "Ιωνικό" κολυμβητήριο.