ΣΚΩΤΙΑ

Νίκη και τρίτη θέση για Νταντί

νταντι πανηγυρικο

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας "σκαρφάλωσε" η Νταντί καθώς επικράτησε με 2-0 της Σεντ Μίρεν

Συνέχισε την ανοδική της πορεία η Νταντί Γιουνάιτεντ, καθώς νίκησε εντός έδρας την Σεντ Μίρεν με 2-0 και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ οκτώ λεπτά (37') πριν απο την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ του Χούντ, ενώ η Σεντ Μίρεν αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο απο το 67' ύστερα απο την αποβολή του Μιράντα.

Η Νταντί εκμεταλλεύτηκε με το καλύτερο τρόπο την αριθμητική της υπεροχή και στο 68' (ένα λεπτό μετά την αποβολή) ο Ρόμπερτσον έκανε το 2-0, δίνοντας την νίκη στην ομάδα του.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα

Σάββατο (15/9)

Χαρτς-Ρέιντζερς 4-2 (13' Ντράιβερ, 27΄Ταλ, 66' Στιούαρτ πεν., 70' Ιβασκεβίτσιους/ 49' Κουζέν πεν., Μπίσλεϊ)
Σέλτικ-Ινβερνές 5-0 (15', 59' Φένεγκορ οφ Χέσελίνγκ, 41' Ντονάτι, 56' Νακαμούρα, 70' Μακ Γουάιρ αυτ.)
Αμπερντίν-Μάδεργουελ 1-2 (65' Σμιθ/ 34' Κουίν, 37' Πόρτερ)
Γκρέτνα-Κιλμάρνοκ 1-2 (90' Σκέλτον/ 4' Γκίμπσον, 36' Τζάρβις)
Φόλκερκ-Χιμπέρνιαν 1-1 (47' Μουτίνιο/ 5' Ντόναλντσον)