ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Λεβαδειακός-Εργοτέλης 0-0

Λεβαδειακος-Εργοτελης

Ο Λεβαδειακός είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά τελικά έμεινε στο 0-0 με τον Εργοτέλη

Στο β' ημίχρονο, ''άνοιξε'' ο ρυθμός του αγώνα, οι δυο ομάδες εκτός απο τις ευκαιρίες που δημιούργησαν είχαν και απο ένα δοκάρι, όμως το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Λεβαδειακός (Γ. Βασίλιεφ): Μπλάζιτς, Έμεραν, Διαμάντης (90' Ποπόφ), Πιέτρ (61' Ρούσεφ), Άντερσον, Παρασκευαΐδης, Σίσιτς, Ανδράλας, Θεοδοσιάδης, Μπασαλά (46' Λεονάρντο), Ντιμπαλά.

Εργοτέλης (Ν. Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Μιλάντιν, Ογκνιένοβιτς (87' Κοιλιάρας), Κορδονούρης, Χίμπλινγκερ, Τζούνιορ, Ματθαιάκης, Μπούντιμιρ (70' Νατσέφσκι), Θεοδωρίδης, Μελισσάς (93' Φραγκουλάκης), Τάσιτς.

Διαιτητής: Θ. Φωτιάδης (Θεσ/νίκης)
Βοηθοί: Π. Μαυρόπουλος (Θεσ/νίκης), Α. Θανασακούδης (Θεσ/νίκης)
Κίτρινες: Θεοδοσιάδης, Σίσιτς, Έμεραν (Λεβαδειακός) – Χίμπλινγκερ, Τζούνιορ (Εργοτέλης)
Με μια ματιά
Στο πρώτο ημίχρονο ο Λεβαδειακός ήταν αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπάθησε ν' απειλήσει την εστία των Κρητικών.

Στο 15' ο Πιέτρ βρήκε χώρο και επιχείρησε δυνατό διαγώνιο σουτ, όμως ο Δασκαλάκης ήταν στην σωστή θέση και παραχώρησε κόρνερ.

Δυο λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά του Σίσιτς να δοκιμάσει μακρινό σουτ, όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων ήταν στην σωστή θέση και μπλόκαρε την μπάλα.

Με την πάροδο του χρόνου, οι παίκτες του Νίκου Καραγεωργίου προσπάθησαν να ισορροπήσουν την αναμέτρηση και ν' απειλήσουν την εστία του Μπλάζιτς.

Στο 33' ο Θεοδωρίδης επιχείρησε ψηλοκρεμαστό σουτ, όμως ο πορτιέρο των Βοιωτών είχε τον έλεγχο της φάσης και μπλόκαρε με ευκολία.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Ανδράλας προωθήθηκε απο τα πλάγια, απέφυγε τον αντίπαλο του και γύρισε στην περιοχή, όμως ο Χίμπλινγκερ απομάκρυνε με κεφαλιά και ενώ ο Δασκαλάκης ήταν εκτός θέσης.

''Άνοιξε'' ο ρυθμός
Στο β' ημίχρονο, οι δυο ομάδες βελτίωσαν την απόδοση τους και δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες.

Στο 51', ο Σίσιτς έκανε την κάθετη πάσα για τον Ανδράλα που μπήκε στην περιοχή αλλά βιάστηκε να σουτάρει και ο Δασκαλάκης απομάκρυνε την μπάλα.

Δυο λεπτά αργότερα, ο Λεονάρντο (μπήκε στην θέση του Μπασαλά με την έναρξη του β' ημιχρόνου) επιχείρησε σουτ, όμως ο πορτιέρο των Κρητικών κατάφερε με δυσκολία να κρατήσει ανέπαφη την εστία του, όπως και δυο λεπτά αργότερα όταν ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός προσπάθησε ν' απειλήσει με εκτέλεση φάουλ.

Στο 57', οι Βοιωτοί είχαν δοκάρι. Ο Σίσιτς μπήκε απο τ' αριστερά και έκανε σέντρα-σουτ, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και χτύπησε στο δοκάρι του Δασκαλάκη. Στο επόμενο λεπτό, οι Κρητικοί ήταν αυτοί που απείλησαν όταν ο Ογκνιένοβιτς προσπάθησε να πλασάρει τον Μπλάζιτς, όμως ο πορτιέρο των γηπεδούχων με την βοήθεια του Ανδράλα παραχώρησε κόρνερ.

Στο 60', ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να έχουν δοκάρι, όταν ο Θεοδωρίδης εκτέλεσε απευθείας φάουλ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Μπλάζιτς που στην συνέχεια απομάκρυνε τον κίνδυνο απο τα καρέ του.

Στο 71', ο Ανδράλας έκανε την κάθετη πάσα στον Ντιμπαλά, εκείνος προσπάθησε να πλασάρει τον Δασκαλάκη αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Δυο λεπτά αργότερα, ο Ογκνιένοβιτς εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Διαμάντη και βρέθηκε απέναντι απο τον Μπλάζιτς, όμως ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού με εκπληκτική επέμβαση κράτησε ανέπαφη την εστία του.
Συνέντευξη Τύπου
Καραγεωργίου: Εάν οι επιθετικοί μας ήταν πιο συγκεντωμένοι και πιο αποτελεσματικοί θα είχαμε φύγει με τη νίκη. Είχε κι ο Λεβαδειακός ευκαιρίες, αλλά με βάση τις ευκαιρίες και το γεγονός ότι παίζαμε εκτός έδρας θεωρώ ότι το αποτέλεσμα δεν είναι δίκαιο και πως ο Εργοτέλης έπρεπε να φύγει με τους τρεις βαθμούς.

Βασίλιεφ: Για πρώτη φορά από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος αντιμετωπίσαμε στην έδρα μας ομάδα του επιπέδου μας και θα έπρεπε να έχουμε περισσότερη φαντασία και ιδέες στο παιχνίδι μας. Δυστυχώς όμως είναι πιθανόν αυτές να είναι οι δυνατότητες μας ως ομάδα.
Όλα τα λεφτά...
Οι δυο τερματοφύλακες, Μπλάζιτς (Λεβαδειακός) και Δασκαλάκης (Εργοτέλης).
Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Τους λιγοστούς θεατές.
To Live του αγώνα...
1' Έναρξη αγώνα
10' Σχόλιο
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.
15' Σουτ Λεβαδειακός : Πιέτρ
Δυνατό διαγώνιο σουτ του Πιέτρ, διώχνει σε κόρνερ ο Δασκαλάκης.
17' Σουτ Λεβαδειακός : Σίσιτς
Μακρινό συρτό σουτ, μπλόκαρε ο Δασκαλάκης.
24' Κίτρινη κάρτα Εργοτέλης : Χίμπλινγκερ
26' Κίτρινη κάρτα Λεβαδειακός : Θεοδοσιάδης
30' Σχόλιο
Ο Λεβαδειακός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
33' Σουτ Εργοτέλης : Θεοδωρίδης
Ο Θεοδωρίδης επιχειρεί το σουτ λίγο έξω από την περιοχή αλλά ο Μπλάζιτς μπλοκάρει την μπάλα.
36' Ευκαιρία Λεβαδειακός : Ανδράλας
Ο Ανδράλας απέφυγε τον αντίπαλο του, μπήκε στην περιοχή και έκανε σέντρα-σουτ, όμως ο Χίμπλινγκερ πρόλαβε ν' απομακρύνει την μπάλα και ενώ ο Δασκαλάκης ήταν εκτός θέσης.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
46' Αλλαγή παίκτη Λεβαδειακός
Ο Λεονάρντο στην θέση του Μπασαλά.
51' Ευκαιρία Λεβαδειακός : Ανδράλας
Κάθετη πάσα του Σίσιτς στον Ανδράλα, ο δεύτερος μπήκε στην περιοχή αλλά βιάστηκε να σουτάρει και ο Δασκαλάκης απομάκρυνε την μπάλα.
53' Σουτ Λεβαδειακός : Λεονάρντο
Σουτ του Λεονάρντο, με δυσκολία απομάκρυνε ο Δασκαλάκης.
55' Φάουλ Λεβαδειακός : Λεονάρντο
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο, στην σωστή θέση ο Δασκαλάκης.
57' Δοκάρι Λεβαδειακός : Σίσιτς
Ο Σίσιτς μπήκε απο τ' αριστερά και έκανε σέντρα-σουτ, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και σταμάτησε στο δοκάρι του Δασκαλάκη.
58' Ευκαιρία Εργοτέλης : Ογκνιένοβιτς
Ο Ογκνιένοβιτς βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή και προσπάθησε να πλασάρει τον Μπλάζιτς, όμως ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού με την βοήθεια του Ανδράλα παραχώρησε κόρνερ.
59' Κίτρινη κάρτα Λεβαδειακός : Σίσιτς
60' Δοκάρι Εργοτέλης : Θεοδωρίδης
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θεοδωρίδη, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην συνέχεια ο Μπλάζιτς απομάκρυνε τον κίνδυνο απο τα καρέ του.
61' Αλλαγή παίκτη Λεβαδειακός
Ο Ρούσεφ στην θέση του Πιέτρ.
70' Σουτ Λεβαδειακός : Ανδράλας
Σουτ του Ανδράλα, η μπάλα λίγο πάνω απο την εστία του Δασκαλάκη.
70' Αλλαγή παίκτη Εργοτέλης
Ο Νατσέφσκι στην θέση του Μπούντιμιρ.
71' Ευκαιρία Λεβαδειακός : Ντιμπαλά
Κάθετη πάσα του Ανδράλα για τον Ντιμπαλά που πλάσαρε τον Δασκαλάκη, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
73' Ευκαιρία Εργοτέλης : Ογκνιένοβιτς
Ο Ογκνιένοβιτς εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Διαμάντη και βρέθηκε απέναντι απο τον Μπλάζιτς, όμως ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού κράτησε ανέπαφη την εστία του.
73' Κίτρινη κάρτα Εργοτέλης : Τζούνιορ
87' Αλλαγή παίκτη Εργοτέλης
Ο Κοιλιάρας στην θέση του Ογκνιένοβιτς.
90' Αλλαγή παίκτη Λεβαδειακός
Ο Ποπόφ στην θέση του Διαμάντη.
91' Κίτρινη κάρτα Λεβαδειακός Έμεραν
93' Αλλαγή παίκτη Εργοτέλης