ΞΑΝΘΗ

Φιλική νίκη επί του Εχίνου

Κιντάνα

Ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι έδωσε το απόγευμα της Δευτέρας η Ξάνθη με αντίπαλο αυτή την φορά την ομάδα του Εχίνου

Στο παιχνίδι συμμετείχε και ο 19χρονος Σταφίδας που αγωνίζεται στο αριστερό άκρο της άμυνας και θα προπονείται με τους Θρακιώτες το επόμενο χρονικό διάστημα.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε 1-1 με τον Πόι να σημειώνει το γκολ και να δίνει το προβάδισμα στην Ξάνθη και τον Εχίνο να ισοφαρίζει με τον Μπαντάκ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι προπονητές προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με σκορ 3-2 για το συγκρότημα του Παναγιώτη Γκουτσίδη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 1-2 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σουκρήογλου για να ισοφαρίσει ο Πέτρος Μάνταλος σε 2-2 και ο Ράφαλ Γκρζέλακ να διαμορφώνει το τελικό 3-2 στο τέλος της συνάντησης.

ΞΑΝΘΗ: Λοντίγκιν, Σουάνης, Πόι, Ντοριβάλ, Κιντάνα, Ριζογιάννης, Βάλλας, Φερναντέζ, Τζιωρτζόπουλος, Σταφίδας, Κωστούλας ενώ αγωνίστηκαν ακόμη οι Ταιντέρ, Γκρζέλακ, Παπαδόπουλος, Χασάνογλου, Μάνταλος και Χασομέρης.

Εχίνος: Πανδράκης, Αλή, Μελισσόπουλος, Τομπουλίδης, Ερκάν, Μπαντάκ, Δεσύλλας, Τζουβάρας, Χατζηαθανασίου, Πεχλιβανίδης, Εφεντόπουλος ενώ αγωνίστηκαν ακόμη οι Αλτάι, Μπακιρτζίδης, Ζουμπουλίδης, Ιρφάν, Σουκρήογλου και Οξύζογλου.