ΟΦΗ

"Καταιγίδα" στο δίτερμα

Γιάννης Ματζουράκης INTIME SPORTS

Επιβλητική νίκη με 7-2 πέτυχε η ομάδα του Γιάννη Μαντζουράκη στο δίτερμα κόντρα στου Νέους του ΟΦΗ

Οι δυσμενείς καιρικές συνθήκες δεν άλλαξαν τα σχέδια του προπονητή των κρητικών καθώς η προπόνηση και το δίτερμα που είχε προγραμματιστεί, διεξήχθησαν κανονικά.
Το πρωί όλοι οι παίκτες του ΟΦΗ έκαναν ασκήσεις στο γυμναστήριο και στη συνέχεια κατέβηκαν στο γήπεδο και έτρεξαν.

Το απόγευμα η προπόνηση αφιερώθηκε σε οικογενειακό δίτερμα με αντίπαλο την ομάδα των Νέων του ΟΦΗ.

Οι παίκτες του Γιάννη Μαντζουράκη μπήκαν δυνατά και στο 5 ο Μανούσος πέτυχε άνοιξε το σκορ. Στο 25' ο Σφακιανάκης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα (30') ο Πέσιτς μείωσε σε 2-1 για τους Νέους.

Τα γκολ έπεφταν βροχή και στο 35' ο Εντόϊ με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 3-1, ενώ ο Ντεηλία στο 39 έκανε το 3-2.

Στο επόμενο λεπτό ο Εντόϊ σούταρε μέσα από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι, ενώ στο 44' ο ίδιος παίκτης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-2.

Στην επανάληψη ο Κόστόφσκι με πλασέ στο 50 έκανε το 5-2, στο 55' ο Σταθόγλου με σουτ σημείωσε το 6-2 και στο 65 ο Κοστόφσκι διαμόρφωσε το τελικό 7-2.

ΟΦΗ: Κασμερίδης, Αρβανίτης, Χριστοφής, Μπαρκαουάν, Κουνενάκης, Ταραλίδης, Πλιάγκας, Πυθαρούλης, Σφακιανάκης, Μανούσος, Εντόϊ.

Στο Β μέρος χρησιμοποιήθηκαν οι Ξενοδόχωφ, Σταυρακάκης, Μονιάκης, Βενέτης, Ρουμπάκης, Σταθόγλου, Ερέρα, Γκέρμπερ, Δημούτσος,Ταραλίδης. Κοστόφσκι.

ΝΕΟΙ ΟΦΗ: Κατσίβαλος, Φουντουλάκης, Λαγουδάκης, Ελευθεράκης, Κατσαμάς, Νικολάρας, Ρόμα, Δεληθωμαϊδης, Μπινιχάκης (30 Ντεηλία), Μανουσάκης, Πέσιτς.

Χρησιμοποιήθηκαν ακόμη και οι Γεωργίου, Δασκαλάκης, Σκουτέλης, Σφακιανάκης, Λιαπάκης, Ατσαλής, Στυαρακάκης, Γκουζιώτης, Σπυριδάκης, Σεντλίνσκι.
-ΟΙ Ισά, Πόποβιτς, Σίμιτς, επέστρεψαν στο αθλητικό και ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα κάτω από τις οδηγίες του κ. Νίκου Κουνδουράκη.

Η επόμενη προπόνηση για τους παίκτες του Γιάννη Μαντζουράκη είναι προγραμματισμένη για την Δευτέρα στις 3 μ.μ. στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.