ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Εντυπωσιακή "τεσσάρα" στην Ουντινέζε!

Πανσεραϊκός

Μετά τον ΠΑΟΚ, η Ουντινέζε έπεσε "θύμα" του Πανσεραϊκού, ο οποίος την συνέτριψε με το εμφατικό 4-1

Οι νεοφώτιστοι πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση στο γήπεδο των Σερρών,παρουσία 2000 φίλων τους, και σημείωσαν μία από τις μεγαλύτερες νίκες στην ιστορία τους, έστω και σε φιλικό ματς, καθώς συνέτριψαν με 4-1 την Ουντινέζε, ομάδα που κατέλαβε πέρυσι την 7η θέση στο Καμπιονάτο και θα εκπροσωπήσει τη χώρα της στο Κύπελλο UEFA.
O Πανσεραϊκός είχε πολύ καλό ξεκίνημα και πέτυχε δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 1' ο Μπόζινταρ Τάντιτς με σουτ έκανε το 1-0 ενώ ο ίδιος παίκτης με πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος οι Ιταλοί μείωσαν σε 2-1, ενώ στο 70' ο Γεωργιάδης κέρδισε πέναλτι, το οποίος μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος (3-1). Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πάλι ο Γεωργιάδης πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας του και δεύτερο δικό του.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανσεραϊκός: Κηπουρός, Βοσκόπουλος, Καλλιμάνης, Κολίν, Πιπίνης, Ζουντί, Αμπουμπακάρι, Διγκόζης, Μπαϊκαρά, Τάντιτς, Γκουγκουλιάς (στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι Κοτταράς, Ανάκογλου, Γκούρτσας, Αντάντο, Κωνσταντινίδης, Μανουσαρίδης, Πετρόφ).

Ουντινέζε: Χαντάνοβιτς, Χορέρο, Πασκουάλε, Ντ' Αγκοστίνο, Βουγιαντίνοβιτς, Λούκοβιτς, Μπάστα, Ισλα, Κουαλιαρέλα, Ντι Νατάλε, Σάντσες