ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Κέρκυρα-Αγροτικός Αστέρας 3-2

Τσίγκας

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας παρέμεινε η Κέρκυρα που επικράτησε με ανατροπή (3-2) του Αγροτικού Αστέρα

Παρουσία περίπου 1.500 φιλάθλων στο ΕΑΚ Κέρκυρας οι γηπεδούχοι ενώ βρέθηκαν από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με γκολ που σημείωσαν για τον Αγροτικό οι Δεινόπαπας (10’) και Μπεκιάρης (24’), κατάφεραν να κάνουν την ολική ανατροπή και με τέρματα των Γιαννιτσανάκη (28’), Τσίγκα (67’) και Μπερνς (77’) πήραν τη μεγάλη νίκη με 3-2 και παρέμειναν έτσι αήττητοι στην κορυφή της βαθμολογίας.
Αξίζει να σημειωθεί πως στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Τσίγκας εκτέλεσε πέναλτι για την Κέρκυρα, ωστόσο ο Γιακουμής απέκρουσε.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης Αποστολίδης (Πειραιά), απέβαλλε τον Κρουσταλλέλη, ενώ έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Ρεπερνέ, Λουρένσο, Αποστολίδη, Μπάρμπα, Χασιώτη και Τσούκλη.

Κέρκυρα: Αποστολίδης, Ιωάννου, Κοντοδήμος, Γιαννιτσανάκης (61’ Βενέτης), Φλαβίνιο (76’ Σίλβα), Γκουστάβο, Πελαγίας (32’ Λουρένσο), Ρεπερνέ, Λαμπρόπουλος, Μπερνς, Τσίγκας.

Αγροτικός Αστέρας: Γιακουμής, Γ. Παπαδόπουλος, Μπάρμπας, Βαγγελόπουλος, Χασιώτης, Κούτσης, Τσούκλης, Ναλμπάντης (83’ Μπλαζέφσκι), Κρουσταλέλης, Δεινόπαπας (70’ Στεφανίδης), Μπεκιάρης.