ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Δυσκολεύει η παραμονή για Νυρεμβέργη

Bildnummer: 05468287  Datum: 12.02.2010  Copyright: imago/Christoph Reichwein
12.02.2010, Mönchengladbach, Fussball, Borussia Mönchengladbach - 1.FC Nürnberg. Roberto Colautti (Mönchengladbach)(links) erzielt das 1:0, die Nürnberger Andreas Wolf (mitte) und Javier Pinola (rechts) können das Gegentor nicht verhindern. ; Fussball Herren GER 1 BL 2009 2010 Mönchengladbach Aktion vdig xcb 2010 quer premiumd

Image number 05468287 date 12 02 2010 Copyright imago Christoph Reichwein 12 02 2010 Moenchengladbach Football Borussia Moenchengladbach 1 FC Nuremberg Roberto Colautti Moenchengladbach left reached the 1 0 The Nuremberg Andreas Wolf centre and Javier Pinola right can the Gegentor not prevent Football men ger 1 BL 2009 2010 Moenchengladbach Action shot Vdig  2010 horizontal premiumd
Γκλάντμπαχ-Νυρεμβέργη (ΓΙΑ ΗΛΙΑ) IMAGO SPORTFOTODIENST

Η Γκλάντμπαχ ήταν καλύτερη της Νυρεβέργης αλλά χρειάστηκε και την βοήθεια της διαιτησίας για να επικρατήσει με 2-1

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στον 27ο λεπτό με τον Καλαούτι και σφράγισαν με τον καλύτερο τρόπο την ανωτερότητα τους στο πρώτο μέρος. Η Νυρεμβέργη με τον βασικό Άγγελο Χαριστέα, ισοφάρισε με το ξεκίνημα της επανάληψης με τον Μπονιάκου στο 47’.
Η Γκλάντμπαχ συνέχισε να πιέζει, έχασε ευκαιρίες αλλά το 2-1 ήρθε από μία φάση που έφερε έντονες αντιδράσεις από τους φιλοξενούμενους. Πριν ο Φρεντ κάνει το 2-1 έχει γίνει εμφανές επιθετικό φάουλ στο τερματοφύλακα, με αποτέλεσμα οι άνθρωποι της Νυρεμβέργης να διαμαρτύρονται ακόμα και μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Γκλάντμπαχ-Νυρεμβέργη 2-1 (27' Κολαούτι, 74' Φρεντ - 47' Μπουνιάκου)