ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Μία νίκη για την Ντουλάκη

Ντουλάκη

Η Κατερίνα Ντουλάκη είχε μία νίκη και μία ήττα για την 1η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος

Το βράδυ του Σαββάτου (26/09) έγινε η 1η αγωνιστική της Σούπερ κατηγορίας γυναικών 2009-2010 και ύστερα από πολύ δυνατή αναμέτρηση η Κολόσα γνώρισε την ήττα εντός έδρας από τη Ματάρο Κουάντις με 4-3.
Η 3η Μεσογειονίκης της Ιταλίας αντιμετώπισε δύο γνωστά ονόματα του ευρωπαϊκού πινγκ πονγκ. Στο πρώτο της παιχνίδι νίκησε 3-1 σετ την Αγγλίδα Τζοάνα Πάρκερ και ακολούθως έχασε 3-0 από την Ισπανίδα Γκαλία Ντβόρακ.

Καθοριστικό για την εξέλιξη της συνάντησης αποδείχτηκε το ματς του διπλού όπου η Ντουλάκη έπαιξε με Κινέζα συμπαίκτριά της κι έχασαν 3-2 αν και προηγήθηκαν με 2-0 σετ. Οι δύο επόμενοι αγώνες της Κολόσα είναι στις 10 και 11 Οκτωβρίου με τη Φοτοπρί και την Κασάνεν Λα Σέλβα αντίστοιχα.

Επίσης, την Τρίτη (29/09) αρχίζει και ο Ντανιέλ Τσιόκας τους αγώνες του με την Μπρέσια στη φετινή Α1 κατηγορία της Ιταλίας. Η Μπρέσια αντιμετωπίσει εντός έδρας τη Μεσίνα ʼ99.