ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Θρασύβουλος-Πρέβεζα 3-0

πανηγυρικη

Ο Θρασύβουλος δεν βρήκε αντίσταση από την Πρέβεζα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου

Σε ένα παιχνίδι με αργό ρυθμό ο Θρασύβουλος προσπάθησε από το ξεκίνημα του ματς να αναλάβει την πρωτοβουλία και να απειλήσει την εστία της Πρέβεζας. Η ομάδα της Φυλής, ως φαβορί της αναμέτρησης, προσπάθησε να επιβάλλει το παιχνίδι της και το κατάφερε στο 34΄με το γκολ του Μπαριέντος μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών του Σάκη Τσιώλη.
Νωρίτερα ο έμπειρος τεχνικός είχε κάνει αλλαγή τον Σπυρόπουλο καθώς, ο μέσος του Θρασύβουλου τραυματίστηκε και την θέση του στον αγωνιστικό χώρο πήρε ο Κατσίκης. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν την ελαφρά υπεροχή τους σε όλο το πρώτο μέρος και στο 36΄έχασαν ακόμα μία καλή ευκαιρία για γκολ και πάλι με τον Μπαριέντος.

Η Πρέβεζα δημιούργησε την σημαντικότερη φάση για γκολ στον αγώνα στο 38΄με τον Παππά το σουτ όμως που επιχείρησε εξουδετερώθηκε από τον Κωστάκη.

Ο Θρασύβουλος με τον αέρα του γηπεδούχου αλλά και της ομάδας που αγωνίζεται σε ανώτερη από την φιλοξενούμενη ομάδα κατηγορία, συνέχισε να απειλεί την Πρέβεζα. Τα γκολ του Θρασύβουλου διπλασίασε ο Κατσίκης στο 63' δίνοντας σαφές προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του. Το τελικό σκορ ολοκλήρωσε ο Αναστασάκος στο 72' μετά από ωραία επιθετική ανάπτυξη των "πρασίνων".

Συνέντευξη Τύπου:

Σάκης Τσιώλης(Θρασύβουλος): "Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες. Στο πρώτο ημίχρονο παίχτηκε ανταγωνιστικό ποδόσφαιρο. Υπήρξα προπονητής πριν 10 χρόνια στην Πρέβεζα και με συνδέουν δεσμή φιλίας με την ομάδα. Δεν θα κάνουμε μεταγραφές και η ομάδα θα πάει καλά στην συνέχεια"

Γιάννης Γούναρης(Πρέβεζα): "Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες. Παίχτηκε επιθετικό ποδόσφαιρο και ήταν ένας καλός πρόλογος για την επανέναρξη του πρωταθλήματος"

To LIVE του αγώνα:

Στοιχεία Αγώνα
Γήπεδο: "Δημοτικό στάδιο Φυλής"

Διαιτητής: Σταθόπουλος(Αχαϊα)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Θρασύβουλος(Σάκης Τσιώλης): Κωστάκης, Μίχος(73΄Μπρης), Ρόκκας, Βασιλείου Ν., Λιαπάκης, Μπαριέντος(48' Μαρκορά), Αναστασάκος, Σπυρόπουλος(25' Κατσίκης), Σωτήρχος, Γκάγκας, Πουλάκος.

Πρέβεζα(Γιάννης Γούναρης): Ψωμιάδης, Χασιώτης, Μπίρης, Σιναϊδής, Ελευθεριάδης, Ταρασιάδης, Μηλιώνης, Λαζαρίδης, Μπούτσιος, Παππάς, Χάβος.

1' Έναρξη αγώνα
13' Σχόλιο
Παιχνίδι κέντρου για τις δύο ομάδες χωρίς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.
25' Αλλαγή παίκτη Θρασύβουλος Σπυρόπουλος
Ο Κατσίκης μπήκε στον αγώνα.
34' Γκολ Θρασύβουλος
Ο Μπαριέντος στο ύψος της μεγάλης περιοχής με σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.
36' Ευκαιρία Θρασύβουλος
Ο Μπαριέντος με σουτ απειλεί την εστία της Πρέβεζας αλλά διώχνει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.
38' Ευκαιρία Πρέβεζα
Ο Παππάς από καλή θέση δεν κατάφερε να σκοράρει καθώς, ο Κωστάκης έδιωξε την μπάλα.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
48' Αλλαγή παίκτη Θρασύβουλος Μπαριέντος
Ο Μαρκορά μπήκε στον αγώνα.
63' Γκολ Θρασύβουλος Κατσίκης
Ο Κατσίκης με πλασέ από την μεγάλη περιοχή διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.
72' Γκολ Θρασύβουλος Αναστασάκος
Μόνος από την μεγάλη περιοχή αύξησε την διαφορά του σκορ για την ομάδα του.
73' Αλλαγή παίκτη Θρασύβουλος Μίχος
Ο Μπρης μπήκε στο παιχνίδι.
90' Έναρξη καθυστερήσεων