ΠΑΟΚ

Τρία γκολ σε ντέρμπι ο Ροντρίγκες, τρεις νίκες ο ΠΑΟΚ

Ροντρίγκες ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Γκάρι Ροντρίγκες πέτυχε το έκτο του γκολ τη φετινή περίοδο και τρίτο σε ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ μάλιστα να μετρά μόνο νίκες (VIDEOS).

Σπουδαίο βήμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης στα playoffs έκανε ο ΠΑΟΚ το βράδυ της Τετάρτης (11/5) στην άδεια λόγω τιμωρίας Τούμπα, αφού αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την ΑΕΚ, τελικά επιβλήθηκε με 2-1.

Το ματς ήταν επεισοδιακό, αφού στο τέλος της αναμέτρησης οι παίκτες των δυο ομάδων ήρθαν στα χέρια, όμως γρήγορα η κατάσταση τέθηκε υπό έλεγχο.

Καθαρά στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Γκάρι Ροντρίγκες πέτυχε το έκτο του γκολ τη φετινή περίοδο με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, ενώ μετρά και πέντε ασίστ σε 32 συμμετοχές. Και τα πέντε γκολ του άσου από το Πράσινο Ακρωτήρι έχουν ένα κοινό.

Σκοράρει στα κρίσιμα

Ο 25άχρονος άσος έχει πετύχει έξι γκολ σε πέντε αναμετρήσεις. Όλα του τα γκολ είναι σε εντός έδρας παιχνίδια του δικέφαλου, ενώ τα τρία από αυτά σε ντέρμπι με την ΑΕΚ και τον Παναθηναϊκό. Απέναντι στους πράσινους μάλιστα, ο Ροντρίγκες έβγαλε ασίστ και κέρδισε πέναλτι!

Αν δεν ταλαιπωρούνταν από κάποιους τραυματισμούς, μάλιστα, θα μπορούσε να είχε βοηθήσει ακόμα περισσότερο τον ΠΑΟΚ.