ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Εξάρα στον Ατρόμητο οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 6-2 του Ατρόμητου παίζοντας καταπληκτικά στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχαν πέντε γκολ σε ένα 45λεπτο.

Παίζοντας καταπληκτικά στο δεύτερο 45λεπτο του αγώνα με τον Ατρόμητο οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 6-2 της ομάδας του Περιστερίου στο "Γ. Καλαφάτης". Οι πράσινοι πέτυχαν πέντε γκολ στο δεύτερο 45λεπτο όπου κυριολεκτικά ήταν καταιγιστικοί.

Η ομάδα των Μαραγκού-Συλαϊδόπουλου μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και σκόραρε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με προβολή του Σέχου μετά από αναμπουμπούλα στην περιοχή του Ατρόμητου ύστερα από εκτέλεση κόρνερ των πράσινων. Οι φιλοξενούμενοι όμως μπόρεσαν να ισοφαρίσουν στο πρώτο ημίχρονο με τον Λαχανά και οι δυο ομάδες πήγαν με το 1-1 στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος όπως γράψαμε ήδη όμως ο Παναθηναϊκός ήταν καταιγιστικός. Οι πράσινοι πήραν προβάδισμα στο σκορ κάνοντας το 2-1 με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Καλομοίρη ο οποίος σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο ματς. Το 3-1 έγινε με αυτογκόλ των ποδοσφαιριστών του Ατρόμητου ενώ στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2 με τον Νιτσάκη.

Τότε μίλησε όμως ο Εμμανουηλίδης ο οποίος με δυο γκολ ανέβασε το δείκτη του σκορ αρχικά στο 4-2 με σουτ με το αριστερό από πλάγια μέσα από την περιοχή ενώ το 5-2 έγινε και πάλι με σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα μάλιστα να βρίσκει αρχικά το δοκάρι και εν συνεχεία να καταλήγει στα δίχτυα. Αυτό ήταν το ένατο γκολ σε επτά ματς για τον πρώτο σκόρερ των πράσινων.

Το τελικό 6-2 διαμόρφωσε ο Ζωγραφάκης με κεφαλιά με τους πράσινους να παίρνουν ένα ακόμη τρίποντο και να παραμένουν στο κυνήγι της πρωτοπόρου ΑΕΚ.

Παναθηναϊκός: Χριστογέωργος, Σπίνος, Ζωγραφάκης, Πογιάννης, Μανιδάκης, Θεοδωράκης, Εμμανουηλίδης, Σούλτσε, Καλομοίρης, Σέχου, Δουγένης.

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι Σκεντεράι, Χριστοδούλου, Βενέτης, Φραντζέσκος και Παλασκόνης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ:Κοσκινάς, Στοιλας, Βιταλιώτης, Πατσίκας, Σκουτέρης, Χοχλαστός, Μουρελάτος, Νιτσάκης, Λαχανάς, Αυγουστάτος, Βαγγέλης.

Έπαιξαν και οι Μητρόπουλος, Σαββίδης, Λέτσι, Μαράνος, Διακογεωργίου.