ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μασάντο: "Η εικόνα του β' μέρους οφείλεται στην ποιότητα της Παρί"

Οι δηλώσεις του Πάουλο Μασάντο μετά την ήττα από την Παρί στο Καραϊσκάκης. Ρομπέρτο: "Χάσαμε την ηρεμία μας στην επανάληψη".

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Μασάντο:

"Κάναμε ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, πιέσαμε πάρα πολύ μία ομάδα με σπουδαίους παίκτες και το 1-1 στο πρώτο ημίχρονο μας αδικεί.

Αξίζαμε να έχουμε πετύχει, τουλάχιστον, ένα ακόμη γκολ στο πρώτο μέρος, το οποίο θα άλλαζε εντελώς την εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου.

Από ένα σημείο και μετά η Παρί μας πίεσε πάρα πολύ και μας ανάγκασε να κάνουμε αρκετά λάθη.

Δεν ήμασταν προσεκτικοί στις στημένες φάσεις και το πληρώσαμε.

Η εικόνα του δεύτερου μέρους δεν οφείλεται σε λόγους φυσικής κατάστασης, αλλά οφείλεται στην ποιότητα της Παρί που βρήκε τρόπους να μας πιέσει πολύ. Για εμάς δεν τελείωσε κάτι και θα πάμε στο Βέλγιο για τη νίκη".

O Ρομπέρτο είπε τα εξής: "Πραγματοποιήσαμε μία εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, όπου θα μπορούσαμε να είχα πετύχει παραπάνω από ένα γκολ, καθώς κάναμε αρκετές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη χάσαμε την ηρεμία μας και τα λάθη σε αυτό το επίπεδο τα πληρώνεις ακριβά.

Τώρα πρέπει να συγκεντρωθούμε για το επόμενο παιχνίδι με την Άντρελεχτ στις Βρυξέλλες".