ΟΦΗ

ΟΦΗ-Χανιά 1-0

Με γκολ του Τριποτσέρη ο ΟΦΗ νίκησε με 1-0 σε φιλική αναμέτρηση στο ΒΑΚ τον ΑΟ Χανίων. Δοκίμασε όλους τους παίκτες του ο Παύλος Δερμιτζάκης.

Με γκολ του Τριποτσέρη ο ΟΦΗ πέτυχε φιλική νίκη επί του ΑΟ Χανίων με 1-0 το απόγευμα της Πέμπτης (1/8) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

Ο Παύλος Δερμιτζάκης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεσή του κόντρα σε μια ομάδα που αγωνίζεται στην Football League, αλλά έδειξε καλό πρόσωπο.

Το γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 26ο λεπτό, όταν ο Όγιος εκτέλεσε κόρνερ, ο Θεοδωρόπουλος απέκρουσε και ο Τριποτσέρης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Στάθης, Μιλιάζες, Τριποτσέρης, Ζβασίγια, Κάλαϊτζιτς, Βερόν, Γκαλέτι, Φραγκουλάκης, Όγιος, Παπάζογλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Φερνάντες, Μπούρμπος, Μονιάκης, Ζβασίγια, Δαμιανάκης, Μακρής, Μπανούσης, Λαμπρόπουλος Κουτσιανικούλης, Νιμανί, Περογαμβράκης.

ΑΟ Χανιά: Θεοδωρόπουλος, Κορτσινίδης, Καμπλιώνης, Πιθαρούλης, Ντράγκοβιτς, Κότσι, Μποτωνάκης, Παγώνης, Τσάτσος, Δρακάκης, Πάγκαλος.