ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

Δεν μπορεί να το χωνέψει ο Μαντσίνι

Manchester City's Italian manager Roberto Mancini is seen prior to the Champions League group A match of German first division football club Bayern Munich against England's Premier League club Manchester City on September 27, 2011 in Munich, southern Germany. Bayern Munich won the match 2-0.       AFP PHOTO / CHRISTOF STACHE (Photo credit should read CHRISTOF STACHE/AFP/Getty Images)
Manchester City's Italian manager Roberto Mancini is seen prior to the Champions League group A match of German first division football club Bayern Munich against England's Premier League club Manchester City on September 27, 2011 in Munich, southern Germany. Bayern Munich won the match 2-0. AFP PHOTO / CHRISTOF STACHE (Photo credit should read CHRISTOF STACHE/AFP/Getty Images) AFP/GETTY IMAGES

Ο Ρομπέρτο Μαντσίνι δεν έκρυψε την απογοήτευση του για την ήττα της Σίτι από την Σάντερλαντ την Πρωτοχρονιά.

Την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα στην βαθμολογία έχασε η Σίτι καθώς η Σάντερλαντ με γκολ του Κορεάτη Ζι στις καθυστερήσεις της έκοψε τον δρόμο.

Μία ημέρα νωρίτερα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε από την Μπλάκμπερν στο "Ολντ Τράφορντ" γεγονός που διατήρησε τις δύο ομάδες του Μάντσεστερ στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ.

" Δεν το πιστεύω. Είμαι πραγματικά απογοητευμένος", ήταν οι πρώτες δηλώσεις του Μαντσίνι μετά την λήξη του αγώνα με την Σάντερλαντ.

Ο Ιταλός προπονητής δεν μπορούσε να πιστέψει πως η Σίτι ηττήθηκε σε ένα ματς που η ομάδα του ήταν σαφώς καλύτερη χωρίς ωστόσο, να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης.

" Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πολλές ευκαιρίες για γκολ. Δεν είναι δυνατόν μία μεγάλη ομάδα όπως εμείς να δεχόμαστε γκολ όπως αυτό που δεχτήκαμε. Μερικές φορές μπορεί να μην είναι σε μέρα μία ομάδα και να χάνει πολλές ευκαιρίες αλλά δεν μπορεί να χάνουμε με αυτό τον τρόπο.

Έπρεπε να αμυνθούμε καλύτερα. Στο πρώτο ημίχρονο αγωνιστήκαμε λιγότερο καλά απ' ότι στην επανάληψη. Αξίζαμε τη νίκη σε αυτό το παιχνίδι. Είναι μία περίεργη κατάσταση".