Το τσίμπημα του Μελισσά

Πασχάλης Μελισσάς INTIME SPORTS

Ο Παναθηναϊκός είναι... αλλεργικός στον Πασχάλη Μελισσά που τα τελευταία χρόνια τσιμπάει τους πράσινους (videos)

Στο ξεκίνημα της περιόδου όλοι είχαν ξεγραμμένο τον Λεβαδειακό όσον αφορά την υπόθεση παραμονή, όμως η ομάδα του Γιώργου Παράσχου είχε διαφορετική άποψη.

Η νίκη επί του Παναθηναϊκού με 1-0 έβαλε φωτιά στην ουρά της βαθμολογίας με τους Βοιωτούς πλέον να κρατούν την τύχη στα χέρια τους.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Πασχάλης Μελισσάς, ο οποίος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 80ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα πέτυχε το νικητήριο γκολ.

Το έχει ξανακάνει...

Εδώ να θυμίσουμε το εξής. Το προηγούμενο γκολ του Πασχάλη Μελισσά στην Superleague ήταν πριν από δυο χρόνια και δυο μήνες, με αντίπαλο και πάλι τον Παναθηναϊκό!

Συγκεκριμένα στις 6/12/2009 ο πολυθεσίτης αμυντικός είχε μειώσει σε 2-1 το ματς του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο και από εκείνο το λεπτό η ομάδα του πίεζε για την ισοφάριση, μέχρι να έρθει ο Σισέ στο 90' για να τελειώσει το ματς.

Εκτός από τα γκολ πάντως ο Μελισσάς έδωσε απαντήσεις σε όσους τον έλεγαν... "γκαντέμη".