538 μέρες, 23 ώρες και 52 λεπτά

QU - ???`(SUPERLEAGUE - 4?U???k
(EUROKINISSI/???TU)
Καπετάνος EUROKINISSI

538 μέρες, 23 ώρες και 52 λεπτά είχε να κερδίσει πέναλτι η ομάδα του Άρη στο πρωτάθλημα, με τους φίλους του να φτιάχνουν μέχρι και site!

Ο Άρης νίκησε με 1-0 την Κέρκυρα την Κυριακή και πήρε το πρώτο τρίποντο για τη φετινή σεζόν. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αγκάνθο, ο οποίος σκόραρε για δεύτερη φορά στο πρωτάθλημα.

Βέβαια οι κίτρινοι της Θεσσαλονίκης έπρεπε να περιμένουν 538 μέρες, 23 ώρες και 52 λεπτά για να κερδίσουν πέναλτι στο πρωτάθλημα!

Ήταν το ματς με τον Αστέρα στην Τρίπολη τη σεζόν 2010-2011 για την 28η αγωνιστική, όταν ο Σέρχιο Κόκε σκόραρε από τα 11 βήματα και χάριζε τη νίκη στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Από τότε ο Άρης έπρεπε να περιμένει αρκετό διάστημα... Μάλιστα οι φίλοι του έφτιαξαν και site στο ίντερνετ με το χρόνο που απομένει μέχρι την επόμενη φορά που θα κερδίσουν φάουλ μέσα στη μεγάλη περιοχή.