ΑΕΚ

4άρα στη Νέα Ιωνία η ΑΕΚ

Με δύο γκολ του Ανάκογλου η ΑΕΚ επικράτησε με 4-1 στα Σπάτα της Νέας Ιωνίας στο πρώτο της φιλικό ενόψει της νέας σεζόν στην Γ' Εθνική.

Πρωταγωνιστής του πρώτου φιλικόυ της ΑΕΚ ήταν ο Δημήτρης Ανάκογλου ο οποίος έβαλε δύο τέρματα στο 4-1 επί της Νέας Ιωνίας στα Σπάτα. Τα άλλα δύο γκολ σημείωσαν οι Τσούπρος και Γροντής.

Η Νέα Ιωνία άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Ρόπα σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών. Το ημίχρονο έληξε με 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Δέλλας παρέταξε τους: Καραγκιολίδη, Τσουκαλά, Τσούπρο, Τζανετόπουλο, Τσουμάγκα, Ζιβάνοβιτς, Κορδέρο, Παληαρούτα, Τζάθα, Μπρέσεβιτς και Μούργκα.

Στο δεύτερο τους: Βούρα, Γεωργέα, Ντούμπερετ, Στάθακη, Πεταυράκη, Ρόβα, Ανάκογλου, Γροντή, Διμγκιόκα, Τσεβά και Παυλή.