ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Colombia's Juan Quintero celebrates after scoring his side's first goal during the group H match between Colombia and Japan at the 2018 soccer World Cup in the Mordavia Arena in Saransk, Russia, Tuesday, June 19, 2018. (AP Photo/Natacha Pisarenko) AP

Η Κολομβία με μία πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Κιντέρο έκανε το 1-1 κόντρα στην Ιαπωνία. (VIDEO)

Παρά το γεγονός ότι η Κολομβία έπαιζε από το 3ο λεπτό με δέκα παίκτες και βρέθηκε να χάνει με 1-0 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καγκάβα δεν τα παράτησε και έφτασε στην ισοφάριση απέναντι στην Ιαπωνία πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Για να τα καταφέρει χρειάστηκε μία πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Κιντέρο.

Ο παίκτης που ξεκίνησε αντί του Χάμες Ροντρίγκες στην ενδεκάδα της Κολομβίας επέλεξε να εκτελέσει συρτά ένα φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή με αποτέλεσμα να αιφνιδιάσει τον Καβαζίμα και να κάνει το 1-1.

Δείτε το γκολ της Κολομβίας.

Ήρθε η ώρα να απολαύσεις το Παγκόσμιο Κύπελλο! Κολομβία - Ιαπωνία με 300+ ειδικά στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι στο Stoiximan.gr!

Photo credits: AP Photo/Vadim Ghirda