ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νέα Ζηλανδία - Μεξικό 2-4

Μεξικό

Το Μεξικό νίκησε με 4-2 την Νέα Ζηλανδία εκτός έδρας και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για το Μουντιάλ της Βραζιλίας (video).

Το παιχνίδι ουσιαστικά δεν είχε κανένα ενδιαφέρον, αφού το Μεξικό είχε κερδίσει με 5-1 στο πρώτο παιχνίδι την Νέα Ζηλανδία και βρισκόταν και με τα δυο πόδια στην Βραζιλία.

Τα πράγματα δεν άλλαξαν ούτε στον επαναληπτικό με το Μεξικό να κερδίζει στο Westpac Stadium με 4-2 την Ν. Ζηλανδία και να παίρνει και τυπικά την πρόκριση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Περάλτα που πέτυχε και τα τρία τέρματα!

Στη συνέχεια η Νέα Ζηλανδία μείωσε σε 2-3 με τους Τζέιμς (80'), Φάλον (83'), όμως ο Πένα στο 86ο λεπτό έγραψε το τελικό 2-4 για το Μεξικό.