ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ισοπαλία για την Εθνική Νέων

Ισόπαλη με 2-2 αναδείχθηκε η Εθνική μας ομάδα των Νέων κόντρα στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα στο διεθνές τουρνουά του Κατάρ. Τα γκολ ο Ράνος

Η Εθνική μας ομάδα των Νέων αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στη Ντόχα με την αντίστοιχη των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων, για το διεθνές τουρνουά που διοργανώνει το Κατάρ.

Για την ελληνική ομάδα, που δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, σκόραρε ο Ράνος (10', 58'), ενώ στο 90' αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Αυγενικού.

Η τελευταία αναμέτρηση της Εθνικής θα διεξαχθεί την Πέμπτη (8/3) με αντίπαλο το Κατάρ και με νίκη η Ελλάδα θα πάρει την πρώτη θέση του τουρνουά.

Ελλάδα: Τσιντώτας, Κασαπάκης, Κούρος, Γκαλίτσιος, Τριανταφυλλόπουλος, Μπούζας (62' Κουσίδης), Χαλκιαδάκης (70'Γωνιάδης), Πέλκας (62' Μπουχαλάκης), Σμυρλής (70' Καϊμακαμούδης), Αυγενικού, Ράνος (62' Σταματής).